Chór Aleksandrowa wystąpi w Drwalewie
Serdecznie zapraszamy na Jedyny i nie powtarzalny Koncert Chóru Aleksandrowa. Zespół uznawany jest za jeden z najlepszych chórów męskich na całym świecie. Niecodzienne połączenie harmonijności i czystości brzmienia akademickiego zespołu z emocjonalnością i bezpośredniością związanymi z muzyka ludową. Specjalnie dla Grójeckiej publiczności wystąpią 11.10.2010 r. w Zespole Pałacowo – Parkowym w Drwalewie.

Cena zaproszenia 200 zł od osoby – w cenę wliczony poczęstunek.

Liczba zaproszeń ograniczona. Zaproszenia zakupić będzie można w Grójeckim Ośrodku Kultury w dniach 5,6,7 października 2010 w godz. 16-18.
Wszelkie informacje można uzyskać w Grójeckim Ośrodku Kultury.

Chór Aleksandrowa jest jedną z najbardziej znanych grup artystycznych pochodzących z krajów ZSSR. Jego nazwa związana jest z założycielem i pierwszym dyrektorem chóru, Aleksandrem Aleksandrowem. Grupa znacznie się rozrosła i stała się dużym męskim chórem z orkiestrą i grupą taneczną. Działalność chóru była odpowiedzią na rosnące zainteresowanie ze strony słuchaczy i stała się podstawą rozwoju nowej formy ekspresji muzyki rosyjskiej - żołnierskich piosenek połączonych z występami artystycznymi.W repertuarze chóru znajduje się ponad 2 tysiące utworów: od piosenek żołnierskich przez pieśni narodowe, pieśni ludowe, przez muzykę sakralną po utwory kompozytorów rosyjskich i światowych, a także arcydzieła światowej muzyki popularnej.

autor: Redakcja
źródło: gokgrojec.pl
data: 30 września 2010 r. (12:54)
Drukuj
Copyright © 2007-2009 grojeckie.info