Za sterami starzy znajomi
Do zmiany na stanowisku przewodniczącego rady gminy doszło w czterech samorządach.

W Grójcu szefem rady jednogłośnie wybrano Adama Siennickiego (Grójec Nasze Miasto). Pomagać mu będą Jolita Miedziun (PiS) i sprawujący funkcję wiceprzewodniczącego także w poprzedniej kadencji Kazimierz Kochański (Rozwój i Gospodarność).

W Chynowie prezydium rady tworzą przedstawiciele zwycięskiego komitetu Gmina Sprawna i Przyjazna Chynów. Przewodniczy Stanisław Mróz, a „wice” jest Joanna Lis.

Do zmiany doszło też Belsku Dużym, gdzie radą kieruje Andrzej Adamczyk (Samorządowa Gmina). Jego zastępcami są były przewodniczący Andrzej Konarski (Gmina Sprawna i Przyjazna) oraz Jan Maciak (Obywatelska Gmina).

W Błędowie miejscami zamienili się dotychczasowy przewodniczący z wiceszefem. Na czele rady stoi teraz Mirosław Jakubczak, zastępuje go Zbigniew Beliniak (który był przewodniczącym od 1994 r.). Skład prezydium uzupełnia Teresa Jakubczyk. Cała trójka startowała w wyborach z komitetu Prawa Gmina.

Nie zmienili się za to sternicy rad Pniew, Goszczyna i Jasieńca. W Pniewach szefową pozostała Zofia Rokosz (PSL), a na zastępców wybrano Barbarę Kaczmarczyk (Przyjazna Gmina) i Wojciecha Ernesta (PSL). W Goszczynie przewodniczącym nadal jest Piotr Rozmuszyński, zaś funkcję „wice” pełni Piotr Goc (obaj z komitetu Przyszłość Gminy Goszczyn). W Jasieńcu szefową rady pozostała Bożena Szcześ (Nasza Gmina – Nasz Dom), pomagać jej będzie Grzegorz Osiński (KWW Wsi Turowice).

Bez zmian również w samorządzie Nowego Miasta nad Pilicą. Pracami rady wciąż kieruje Zbigniew Kacprzyk (PSL), którego zastępcą jest Czesław Lewecki (Niezależni Nowe Miasto).

Prawdziwym rekordzistą trzeba nazwać Jarosława Zawalicha – szefa rady gminy Mogielnica, który zajmuje to stanowisko od 1998 r. Jego zdaniem wszystko dzięki dobrej współpracy replica watches z burmistrzem Sławomirem Chmielewskim (rządzi też od 12 lat) oraz z radnymi. – Każdy radny nakreśla plan, co trzeba zrobić w jego miejscowości, i podczas kadencji jest to realizowane – mówi Zawalich. (ma) Panerai replica watches https://www.bloglista.net

autor: Redakcja
źródło: Nad Wisłą, www.nadwisla.pl
data: 23 grudnia 2010 r. (11:59)
Drukuj
Copyright © 2007-2009 grojeckie.info