Starostwo z mniejszym zatrudnieniem i bez doradców
W wywiadzie udzielonemu „Kurierowi Południowemu” nowy starosta grójecki – Marian Górski – zapowiedział zmniejszenie zatrudnienia w urzędzie. Ponadto w starostwie nie będzie już ludzi z zewnątrz, zatrudnionych jako doradcy, którzy funkcjonowali w zeszłej kadencji.

- Przymierzam się do zmniejszenia zatrudnienia w urzędzie. Jeszcze nie o sugerowane przez władze 10 proc., ale wiem, że można odchudzić starostwo, jednocześnie przejmując od niektórych instytucji część obowiązków. Chciałbym doprowadzić do sytuacji, gdy np. Powiatowy Zarząd Dróg w Grójcu będzie się zajmować tylko stanem naszych dróg, a nie przygotowaniem i przeprowadzaniem przetargów, czy robotą papierkową z tym związaną. Wiem, że to trudna sprawa, gdyż dotyczy bezpośrednio ludzi –powiedział „Kurierowi Południowemu” starosta Górski.

Powiat czekają też inne zmiany. - Druga sprawa, to poszerzenie usług dla osób niepełnosprawnych. Przymierzamy się do utworzenia w Nowej Wsi filii Zespołu Szkół Specjalnych. Budynek nie jest tam wykorzystany w całości. Co roku spada ilość uczniów. Są więc warunki na utworzenie takiej szkoły, tym bardziej, że w okolicy ich nie ma – tłumaczy Górski. - Trzecia sprawa, to modernizacja i budowa dróg. Musimy usiąść replica hublot w gronie specjalistów i opracować tzw. mapę drogową, konkretnie z trasami
priorytetowymi, terminami. Nie możemy budować dróg pod tzw. przymusem wyborczym: obiecałem, to walczę o drogę, choć biegnie ona do nikąd. Do tego zagadnienia trzeba podejść racjonalnie – uważa nowy starosta. - Czas również zakończyć sprawę szpitala grójeckiego. Dotychczas nie otrzymaliśmy ponad 8 mln zł na pokrycie długów (realizacja tzw. Planu B Ministerstwa Zdrowia). Mam nadzieję, że braki w dokumentacji zostały uzupełnione i wreszcie pieniądze te dotrą do Grójca. Natomiast przed nami stanie zmiana formy zarządzania szpitalem w Nowym Mieście nad Pilicą – dodaje Górski.

Na pytanie Leszka Świdra o funkcjonujących w zeszłej kadencji w starostwie doradców nowy starosta zapowiedział, że likwiduję wszystkie tego rodzaju formy zatrudnienia. - Sądzę, że mamy w urzędzie wystarczająco dobrych fachowców – stwierdził Górski.

autor: Redakcja
źródło: Kurier Południowy
data: 31 grudnia 2010 r. (11:58)
Drukuj
Copyright © 2007-2009 grojeckie.info