DKF
Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jasminum” działającego w Grójeckim Ośrodku Kultury zaprezentujemy Państwu film PROSTA HISTORIA O MIŁOŚCI, będącego debiutem reżyserskim Arkadiusza Jakubika - znanego chociażby z roli w „Domu złym”, aktora o charakterystycznym emploi. Oba tytuły łączy również postać Bartłomieja Topy, który w nich zagrał. Aktor po piątkowej projekcji będzie gościem naszego DKF-u.

Będzie to więc dobra okazja do zapytania jak współpracuje się z kolegą po fachu na linii aktor-aktor, a jak na linii aktor-reżyser. „Prosta historia...” otrzymała w ubiegłym roku Nagrodę Główną na Festiwalu w Gdyni za „ dbałość o oryginalną formę i umiejętne połączenie dystansu do opowieści z powagą tematu".

Panerai Replica Dwoje scenarzystów podczas podróży pociągiem na Hel opowiada nam historię kobiety i mężczyzny. Na oczach widzów próbują stworzyć fabułę scenariusza filmowego: prostej historii o miłości. Mamy więc kobietę (Marta) i mężczyznę (Aleks) i historię ich przypadkowego spotkania podczas pierwszego dnia wakacji, na trasie Łódź Kaliska - Hel. Aleks i Marta zaczynają rozmawiać. Na początku właściwie o niczym, bo ich rozmowa ślizga się po powierzchni, gładko przeskakuje replica hublot z tematu na temat, wydaje się błaha i do bólu zwyczajna. Jednak z czasem zmienia się w coś więcej. W intymność tego spotkania i rodzącego się uczucia niespodziewanie ingeruje okrzyk reżysera (Patryk). Jesteśmy na planie filmowym.

Arkadiusz Jakubik: Ile to razy jechałem pociągiem,Omega Replica wymyślałem w Warsie jakieś historie i zapisywałem je w starym laptopie. Dlatego świetnie rozumiem narratorów-scenarzystów, którzy na naszych oczach wymyślają tę „prostą historię”. Znam również doskonale świat, w którym żyją ich bohaterowie. Na planie filmowym doświadczenie zdobyłem przecież jako aktor. A zawód reżysera teatralnego, który od dziewięciu lat uprawiam, jest tego doświadczenia dopełnieniem. Stanowię skrzyżowanie cech głównych postaci, pół we mnie Aleksa – młodego aktora i pół Patryka – reżysera na starcie, „nadziei polskiej kinematografii”. Może tylko Marty jest we mnie ilość śladowa... Reasumując, dobrze znam środowisko i świat, o którym opowiadam w tym filmie, a parę razy jako reżyserowi czy scenarzyście udało mi się dobrze opowiedzieć jakąś historię. Teraz czas na „Prostą historię o miłości”…Ten film rozgrywa się na kilku poziomach. Bazą jest klasyczna love story: chłopak poznaje dziewczynę, zakochuje się, traci ją i odzyskuje. I jest ten trzeci, z którym nasz bohater musi walczyć, żeby miłość zwyciężyła. I to jest poziom dla normalnego widza, który chce zobaczyć w kinie „prostą historię o miłości”. Ale cała reszta adresowana jest do widza bardziej wymagającego, nazwałbym go widzem „festiwalowym”, który podejmie intelektualną zabawę w rozszyfrowywanie filmowej łamigłówki.”
rolex-replica.casualshoesreview.com/ rolex replica PROSTA HISTORIA O MIŁOŚCI, romans, występują: Magdalena Popławska, Rafał Maćkowiak, Ewa Lorska, Jacek Lenartowicz, Andrzej Andrzejewski, Bartłomiej Topa, Edyta Olszówka i inni, reżyseria: Arkadiusz Jakubik, scenariusz: Maciej Sobieszczański, zdjęcia: Mirosław Jakubik, muzyka: Jarosław Wójcik, montaż: Paweł Laskowski, scenografia: Włodzimierz Szyrle, czas trwania: 80 min., Polska, 2010

opracowała: Weronika Cisłowska na podstawie materiałów dystrybutora

Breitling Replica www.swtchat.com

autor: Redakcja
źródło: materiały prasowe / fot. aleseriale.pl
data: 2 marca 2011 r. (09:44)
Drukuj
Copyright © 2007-2009 grojeckie.info