Dzisiaj jest niedziela, 17 grudnia 2017. Imieniny: Olimpii, Łukasza, Jolanty
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Gmina Błędów - gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie grójeckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie radomskim. Siedziba gminy to Błędów.


Herb Błędowa


Gmina Błędów jest typowym rejonem sadowniczym, posiada największy procentowy udział w produkcji owoców w rejonie grójecko-wareckim, około 28%. Przeciętna powierzchnia gospodarstwa rolnego wynosi 4,30 ha. Liczba gospodarstw – 2 000, zaś liczba podmiotów gospodarczych stanowi liczbę 356. Ogólna liczba mieszkańców stanowi 8278 osób. Stopień bezrobocia w Gminie w stosunku do osób czynnych zawodowo wynosi 5%, w stosunku do ogólnej liczby mieszkańców Gminy wynosi 3%.

Pod względem historycznym,omega moonwatch replica najstarsza wzmianka pisana o Błędowie (pod nazwą Bladów) pochodzi od Jana Długosza z wieku XV. Pierwsza wzmianka o parafii i Kościele Rzymsko-Katolickim w Błędowie należącym do rolex royal black replica Dekanatu Grójeckiego pochodzi z 1579 roku. W roku 1827 parafia Błędów miała tylko 38 domów i 334 mieszkańców, należała wówczas do powiatu czerskiego i obwodu warszawskiego w ówczesnym województwie mazowieckim.

Od roku 1998 gmina Błędów podjęła na bardzo dużą skalę działania proekologiczne, mianowicie udało się rozwiązać problem gospodarki ściekowej w hublot diver 4000 replica kilku wsiach, gdzie zostało wybudowanych 160 przydomowych oczyszczalni ścieków. Budowa takich oczyszczalni we wsiach gminy ma uzasadnienie ekologiczne i ekonomiczne ze względu na rozproszoną zabudowę wsi.

Znane postaci związane z Błędowem:
Izabela Maria Frasz - poetka, pisarka, mieszkanka gminy.
prof. Wojciech Fangor – awangardowy malarz i grafik. Twórca wielu wystaw zarówno w kraju jak i za granicą.

Źródło: Wikipedia Yoox.com vouchers Yoox.com voucher codes Yoox.com discount codes
Zadbaj o swoją dietę - jedz produkty bogate w witaminę C. Dlaczego jest ona tak ważna dla naszego zdrowia?

marks and spencer voucher 2017 cheap new look voucher made.com voucher code Expedia discount code

made.com voucher codes new look voucher new look voucher codes marks and spencer voucher codesTak naprawdę bardzo niewiele osób zdaje sprawę z tego, jak duże znaczenie dla naszego organizmu ma witamina C. Ponadto, kwas askorbinowy (taka jest jej inna nazwa) to jeden z tych organicznych związków chemicznych, które są absolutnie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Buyagift discount code Simply Be offers TOPMAN student discount Wex photographic Vouchers