Dzisiaj jest czwartek, 24 wrze�nia 2020. Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Znaleziono 22 tekst(ów) w kategorii Błędów.

(Kultura, 1 lutego 2011 r. )
W Publicznym Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie 27.01.2011r. odbyła się niezwykła lekcja historii. Uczestniczyli w niej uczniowie klas trzecich oraz goście pan Zbigniew Niziński - przedstawiciel fundacji „Pamięć, która trwa”, pan Józef Grudziąż - mieszkaniec Błędowa oraz pan Jacek Adamski - sekretarz gminy.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Krzysztof Skorupski - mistrz kierownicy z Błędowa
(Sport, 23 grudnia 2010 r. )
W dniu 11 grudnia 2010r. w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie zostały rozdane tytuły mistrzowskie we wszystkich konkurencjach Sportu Samochodowego za sezon 2010r. W klasie narodowej tytuł Mistrza Polski zdobył ponownie mieszkaniec Gminy Błędów Krzysztof Skorupski.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Mirosław Jakubczak szefem rady w Błędowie
(Wiadomości, 1 grudnia 2010 r. )
Powołano prezydium rady gminy w Błędowie. Jej nowym szefem został Mirosław Jakubczak, który zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Beliniaka.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Mikołajewski wygrywa w Błędowie
(Wiadomości, 22 listopada 2010 r. )
W Błędowie bez drugiej tury. Bezapelacyjne zwycięstwo w walce o fotel wójta odniósł dotychczasowy włodarz gminy, Marek Mikołajewski, który zdobył 67 procent wszystkich oddanych głosów. Jego konkurent Wojciech Wojtczak – 33 procent.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Medal Pro Mazovia dla wójta gminy Błędów
(Wiadomości, 31 października 2010 r. )
20 Października w Warszawskim Centrum Olimpijskim odbyły się obchody uroczystości "Święta Odrodzonej Samorządności Lokalnej". Jubileusz 20-lecia samorządu terytorialnego odbył się z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego. Wśród nagrodzonych znalazł się długoletni włodarz gminy Błędów, Marek Mikołajewski.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Ślubowanie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie
(Kultura, 20 października 2010 r. )
To był szczególny dzień dla wychowanków p. Krystyny Wierzbickiej, p. Karoliny Sulimy i p. Sylwii Woszczyk. Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, stając się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Błędów pozyskał pieniądze na oświatę
(Wiadomości, 10 października 2010 r. )
Władzom Błędowa udało się zdobyć pieniądze z rezerwy ministerstwa edukacji na remonty w szkołach.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Rusza budowa 277 przyzagrodówek
(Wiadomości, 10 października 2010 r. )
277 przydomowych oczyszczalni przybędzie w gminie Błędów do czerwca 2011 roku. Tydzień temu wójt Marek Mikołajewski podpisał umowę z wykonawcą, firmą Aquatech z Łomży – czytamy w ostatnim wydaniu gazety „Nad Wisłą”.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Bardzo huczna tradycja
(Kultura, 8 kwietnia 2010 r. )
W Wielką Niedzielę o świcie strzela się w prawie całej Polsce – ale tak hucznie jak w Błędowie, to chyba nie jest nigdzie. Tradycyjnie wielkanocnej rezurekcyjnej mszy św. towarzyszy w tej miejscowości głośna kanonada wystrzałów na cześć zmartwychwstałego Chrystusa. W tym roku pierwsze huki budziły mieszkańców, kiedy było jeszcze ciemno.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Puchar Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla muzyków Gimnazjum w Błędowie
(Kultura, 26 marca 2010 r. )
18 marca 2010 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Łazienkowskiej 7 w Warszawie odbył się XIV Konkurs Szkolnych Zespołów Instrumentalnych województwa mazowieckiego. Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Warszawie. Celem corocznej imprezy jest podnoszenie kultury muzycznej dzieci i młodzieży, prezentowanie dorobku zespołów instrumentalnych, wzbogacanie doświadczeń i umiejętności wykonawczych zespołów, kształtowanie twórczych postaw dzieci i młodzieży poprzez wspólne muzykowanie.
[czytaj więcej | komentarze: 0]


<<< poprzednia -   1  2  3   - nastďż˝pna >>>