Dzisiaj jest pi�tek, 14 sierpnia 2020. Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Znaleziono 22 tekst(ów) w kategorii Chynów.
Orlik jest, czekamy na mistrzów
(Sport, 24 października 2009 r. )
19 października otwarto w Chynowie kompleks boisk Orlik 2012. Było zimno, ale pogodą nikt się nie przejmował, z jednej strony cieszyła oczy trawiasta płyta (sztuczna) do gry w piłkę nożną, a z drugiej place do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Na terenie gminy to pierwszy Orlik, ale wójt Grzegorz Górski zapowiada, że w przyszłym roku podobnej uroczystości mogą spodziewać się mieszkańcy i młodzież Drwalewa.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Supernowe w Drwalewie
(Kultura, 29 września 2009 r. )
O tym, że w Drwalewie „coś się dzieje” słyszeliśmy od dawna. Jedni mówili, że Edward Szymański po prostu rozbudowuje posiadłość, inni, że obok pałacu powstaje obiekt, który ma nową sypialnię, a nawet powozownię z zapleczem. Znając sympatie właściciela majątku i pojawiającego się ustawicznie w tym miejscu Jacka Ejsmonta, można było przewidywać jakąś muzyczną niespodziankę. Przed kilkunastoma dniami tajemnica wyjaśniła się. Zostaliśmy zaproszeni na odbywający się tam piknik z piosenką.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Orlik ląduje w Chynowie
(Wiadomości, 12 września 2009 r. )
Trudno to sobie wyobrazić, ale w Chynowie nie ma do tej pory boiska do gry w piłkę nożną z prawdziwego zdarzenia. Wkrótce jednak sytuacja ta się zmieni. Wprawdzie powstanie plac o mniejszych wymiarach, ale za to ze sztuczną trawą. A więc będzie można uganiać się za piłką od wiosny do później jesieni. Gmina buduje kompleks sportowy Orlik 2012.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Nauczyciele gotowi, a uczniowie...?
(Wiadomości, 29 sierpnia 2009 r. )
W szkołach jeszcze cicho i spokojnie. Tylko w niektórych kończą się remonty, choć właściwie pozostało już tylko malowanie ścian i sprzątanie. Odwiedziliśmy dwie - w Goszczynie i Chynowie. W obu dzieci mogłyby już tydzień przed 1. września rozpocząć naukę.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Bawiła się cała gmina
(Kultura, 30 czerwca 2009 r. )
Karuzele, tor z samochodzikami elektrycznymi, diabelski młyn, olbrzymie huśtawki, kiermasz różności, loteria, piwny ogródek, sklepik z ciastami własnego wypieku, kuchnia regionalna, wernisaż akwarel (do nabycia) i estradowe występy lokalnych zespołów. Podczas 6. Dni Chynowa w niedzielę 7 czerwca dla każdego było coś miłego.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Kronika policyjna: W Wielki Czwartek w Grobicach
(Wiadomości, 23 kwietnia 2009 r. )
80-letnią sąsiadkę usiłował zgwałcić pijany 25-latek z Grobic w gminie Chynów. Kobieta wpuściła dobijającego się do drzwi mężczyznę, ale zawiadomiła także agencję ochrony (miała wykupiony monitoring), a ta poinformowała policję. Kiedy funkcjonariusze weszli do domu, napastnik, już bez spodni, przyduszał kobietę.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

A miał szlaban na alkohol
(Wiadomości, 23 kwietnia 2009 r. )
Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał pijany dróżnik, który w poprzedni wtorek pilnował przejazdu kolejowego w Sułkowicach. Zatrzymany przez policjantów z Chynowa 57-letni mężczyzna odpowie za spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu pojazdów mechanicznych.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Dla jednych wzór, dla innych śmierdząca
(Wiadomości, 30 marca 2009 r. )
Zapowiadała się kolejna burzliwa sesja Rady Gminy Chynów, tymczasem z porządku obrad spadło głosowanie nad uchwałą w sprawie sposobu naliczania opłat za wywóz śmieci i rozchmurzyło się. Co ciekawe, na posiedzenie nie przybyli, nie mówiąc o mieszkańcach, nawet szefowie komitetów protestacyjnych.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Medale karateków Grotu
(Sport, 26 marca 2009 r. )
14 marca do Chynowa na V Ogólnopolski Turniej Karate Mazovia Cup zjechało 200 zawodników z całego kraju.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Śmieci już nie dzielą mieszkańców
(Wiadomości, 28 lutego 2009 r. )
W gminie Chynów nie tylko zima wyciszyła nastroje. Po ostatnich gorących starciach w sprawie zbiórki i wywozu śmieci, nastąpiło uspokojenie. Na rynku pojawiło się - obok dwóch działających od początku - kilka innych firm. Jest możliwość negocjacji cen, a nawet określenia ilości produkowanych przez gospodarstwo odpadów.
[czytaj więcej | komentarze: 0]