Dzisiaj jest wtorek, 21 wrze�nia 2021. Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Grójeckie Kino Plenerowe Sierpień 2010 - Podsumowanie
(Grójec, 29 września 2010 r. )
Udało się! To był nasz wymarzony projekt. Wymarzony projekt, bo już w zeszłe wakacje staraliśmy się go wykonać, ale się nie udało. Niestety, być może zbyt mały zapał, brak środków finansowych? No cóż działacze społeczni też ludzie i mają swoje kryzysy, a w szczególności jeśli nie ma pieniążków na dane przedsięwzięcie.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

XIII Konkurs Recytatorski "Moja Ojczyzna"
(Grójec, 29 września 2010 r. )
Zapraszamy do udziału w XIII Konkursie Recytatorskim "Moja Ojczyzna". Finał Konkursu odbędzie się 3 listopada 2010r., (środa) o godz. 10.00 w Klubie Artystycznym GALERIA.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Bardzo huczna tradycja
(Błędów, 8 kwietnia 2010 r. )
W Wielką Niedzielę o świcie strzela się w prawie całej Polsce – ale tak hucznie jak w Błędowie, to chyba nie jest nigdzie. Tradycyjnie wielkanocnej rezurekcyjnej mszy św. towarzyszy w tej miejscowości głośna kanonada wystrzałów na cześć zmartwychwstałego Chrystusa. W tym roku pierwsze huki budziły mieszkańców, kiedy było jeszcze ciemno.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Puchar Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla muzyków Gimnazjum w Błędowie
(Błędów, 26 marca 2010 r. )
18 marca 2010 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Łazienkowskiej 7 w Warszawie odbył się XIV Konkurs Szkolnych Zespołów Instrumentalnych województwa mazowieckiego. Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Warszawie. Celem corocznej imprezy jest podnoszenie kultury muzycznej dzieci i młodzieży, prezentowanie dorobku zespołów instrumentalnych, wzbogacanie doświadczeń i umiejętności wykonawczych zespołów, kształtowanie twórczych postaw dzieci i młodzieży poprzez wspólne muzykowanie.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

265. rocznica urodzin Kazimierza Pułaskiego
(Warka, 14 marca 2010 r. )
5 marca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zorganizowało obchody 265. rocznicy urodzin Kazimierza Pułaskiego.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Zwyciężczyni konkursu marynistyczno – historycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”
(Powiat Grójecki, 14 marca 2010 r. )
W dniach od 9 do 12 marca 2010r w Gdyni odbył się Wielki Finał konkursu marynistyczno – historycznego „ Dwa oblicza Pułaskiego”.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

W angielskim repertuarze najlepiej czuły się dziewczęta
(Grójec, 11 marca 2010 r. )
Po raz dziewiąty Szkoła Języków Obcych Englink, LO im. Piotra Skargi i Grójecki Ośrodek Kultury zorganizowały Festiwal Piosenki Angielskiej. Impreza odbywała się pod hasłem „Królowie popu i rock’n’rolla” – uczestnicy wykonywali utwory z repertuaru takich artystów jak Michael Jackson czy Elvis Presley.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Jasne, że Klar
(Błędów, 24 lutego 2010 r. )
Dnia 19 lutego 2010 samochód Deutsch – Wagen wraz z lektorką p. Agnieszką Żółkowską przybył na nasze zaproszenie do Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie. Od razu wzbudził zaciekawienie i zainteresowanie młodzieży, szczególnie z klas pierwszych (Ia, Ib, Ic), ponieważ te klasy brały udział w zajęciach z lektorką (projekt skierowany jest do uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego).
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Falk na 20-lecie III RP
(Grójec, 11 lutego 2010 r. )
W ostatni weekend Dyskusyjny Klub Filmowy Jasminum gościł znakomitego reżysera Feliksa Falka. Przybył on do grójeckiego kina przy okazji pokazu swego ostatniego filmu „Enen”.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Feliks Falk w Grójcu
(Grójec, 1 lutego 2010 r. )
Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jasminum” działającego w Grójeckim Ośrodku Kultury zaprezentujemy Państwu film ENEN wg scenariusza i w reżyserii FELIKSA FALKA, z którym będzie okazja porozmawiać tuż projekcji. Film i spotkanie będą kolejnym elementem cyklu „Łyżka na łańcuchy, czyli 20 filmów na 20-lecie II RP”, w którym prezentujemy Państwu filmy tematycznie odnoszące się do epoki PRL-u i najwybitniejsze polskie filmy ostatniego 20-lecia. ZAPRASZAMY!
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Kino GOK: Avatar
(Grójec, 1 lutego 2010 r. )
Długo oczekiwany filmy Jamesa Camerona, który bije rekordy popularności na świecie, a także w Polsce w najbliższy weekend w kinie Grójeckiego Ośrodka Kultury.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Śmierć pułkownika w Warce
(Warka, 30 stycznia 2010 r. )
W piątek Warka uczciła pamięć bohaterów powstania styczniowego. Obchody 147. rocznicy wybuchu największego polskiego zrywu przeciwko Rosji rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod Kopcem Powstańców 1863 oraz mszy świętej w kościele św. Mikołaja, gdzie młodzież ze szkoły w Nowej Wsi przedstawiła program słowno-muzyczny „Był taki rok 63”.
[czytaj więcej | komentarze: 0]


<<< poprzednia -   3  4  5  6  7   - nastďż˝pna >>>