Dzisiaj jest wtorek, 21 wrze�nia 2021. Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Znaleziono 8 tekst(ów) w kategorii Błędów.

(Błędów, 1 lutego 2011 r. )
W Publicznym Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie 27.01.2011r. odbyła się niezwykła lekcja historii. Uczestniczyli w niej uczniowie klas trzecich oraz goście pan Zbigniew Niziński - przedstawiciel fundacji „Pamięć, która trwa”, pan Józef Grudziąż - mieszkaniec Błędowa oraz pan Jacek Adamski - sekretarz gminy.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Ślubowanie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie
(Błędów, 20 października 2010 r. )
To był szczególny dzień dla wychowanków p. Krystyny Wierzbickiej, p. Karoliny Sulimy i p. Sylwii Woszczyk. Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, stając się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Bardzo huczna tradycja
(Błędów, 8 kwietnia 2010 r. )
W Wielką Niedzielę o świcie strzela się w prawie całej Polsce – ale tak hucznie jak w Błędowie, to chyba nie jest nigdzie. Tradycyjnie wielkanocnej rezurekcyjnej mszy św. towarzyszy w tej miejscowości głośna kanonada wystrzałów na cześć zmartwychwstałego Chrystusa. W tym roku pierwsze huki budziły mieszkańców, kiedy było jeszcze ciemno.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Puchar Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla muzyków Gimnazjum w Błędowie
(Błędów, 26 marca 2010 r. )
18 marca 2010 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Łazienkowskiej 7 w Warszawie odbył się XIV Konkurs Szkolnych Zespołów Instrumentalnych województwa mazowieckiego. Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Warszawie. Celem corocznej imprezy jest podnoszenie kultury muzycznej dzieci i młodzieży, prezentowanie dorobku zespołów instrumentalnych, wzbogacanie doświadczeń i umiejętności wykonawczych zespołów, kształtowanie twórczych postaw dzieci i młodzieży poprzez wspólne muzykowanie.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Jasne, że Klar
(Błędów, 24 lutego 2010 r. )
Dnia 19 lutego 2010 samochód Deutsch – Wagen wraz z lektorką p. Agnieszką Żółkowską przybył na nasze zaproszenie do Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie. Od razu wzbudził zaciekawienie i zainteresowanie młodzieży, szczególnie z klas pierwszych (Ia, Ib, Ic), ponieważ te klasy brały udział w zajęciach z lektorką (projekt skierowany jest do uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego).
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Tyski Festiwal Piwa zawita do Błędowa
(Błędów, 25 czerwca 2009 r. )
Tyski Festiwal Piwa od początku maja odwiedził już 20 miast i jedzie dalej! Już niebawem 4 – 5 lipca, zawita do Błędowa!
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Jubileusz orkiestry dętej z Błędowa
(Błędów, 8 stycznia 2009 r. )
Jeśli masz stare zdjęcia miejscowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej, wypożycz je, a może znajdzie się ono w specjalnej publikacji dotyczącej orkiestry. W tym roku obchodzi ona 90-lecie istnienia.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Historię Polski warto znać...
(Błędów, 15 grudnia 2008 r. )
O tym, że historię własnego narodu i państwa warto znać, przekonał się uczeń klasy III Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie - Sebastian Staszewski.
[czytaj więcej | komentarze: 0]