Dzisiaj jest niedziela, 17 grudnia 2017. Imieniny: Olimpii, Łukasza, Jolanty
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Znaleziono 43 tekst(ów) w kategorii Warka.
Warka wspomniała powstanie 1863
(Warka, 2 lutego 2011 r. )
22 stycznia Warka uczciła 148. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
[czytaj więcej | komentarze: 4]

Przedszkolaki z Grójca zafascynowane Pułaskim
(Warka, 22 października 2010 r. )
19 października Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego gościło w Przedszkolu nr 2 w Grójcu, gdzie odbyła się wyjazdowa lekcja muzealna dla najmłodszych.
[czytaj więcej | komentarze: 17]

Nagroda dla wareckiego muzeum
(Warka, 20 października 2010 r. )
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zdobyło III nagrodę w konkursie „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne - Wierzba” za wystawę „MY NARÓD...90 lat dyplomacji między Polską a USA”. Autorami nagrodzonej wystawy są: Iwona Stefaniak – historyk sztuki i dyrektor muzeum oraz Karol Kucharski – historyk, archiwista, asystent muzealny. Muzeum otrzymało statuetkę, dyplom oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5625 zł.
[czytaj więcej | komentarze: 3]

Dzień Pułaskiego w Warce
(Warka, 6 października 2010 r. )
11 października Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na Dzień Kazimierza Pułaskiego w 231. rocznicę śmierci Bohatera Polski i USA. Pomimo przygotowań do rozpoczęcia robót budowlanych na terenie parku i pałacu – muzeum nie zapomina o swoim Bohaterze. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 patriotyczną Mszą św. w kościele pofranciszkańskim w Warce.
[czytaj więcej | komentarze: 23]

265. rocznica urodzin Kazimierza Pułaskiego
(Warka, 14 marca 2010 r. )
5 marca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zorganizowało obchody 265. rocznicy urodzin Kazimierza Pułaskiego.
[czytaj więcej | komentarze: 6]

Śmierć pułkownika w Warce
(Warka, 30 stycznia 2010 r. )
W piątek Warka uczciła pamięć bohaterów powstania styczniowego. Obchody 147. rocznicy wybuchu największego polskiego zrywu przeciwko Rosji rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod Kopcem Powstańców 1863 oraz mszy świętej w kościele św. Mikołaja, gdzie młodzież ze szkoły w Nowej Wsi przedstawiła program słowno-muzyczny „Był taki rok 63”.
[czytaj więcej | komentarze: 15]

Koncert edukacyjny w Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
(Warka, 30 stycznia 2010 r. )
Styczniowy wtorek 26, południe. W jednej z sal Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zgromadziła się młodzież szkół średnich na koncercie edukacyjnym z cyklu prezentującym najwybitniejszych przedstawicieli muzyki klasycyzmu, poświeconym życiu i muzyce Ludwiga van Beethovena.
[czytaj więcej | komentarze: 4]

Koncert z podziękowaniem dla Sponsorów
(Warka, 30 stycznia 2010 r. )
23 stycznia w sobotni, bardzo mroźny wieczór odbył się niezwykły koncert, dedykowany sponsorom dzięki, którym Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce wzbogaciło się o nowy fortepian koncertowy znanej wiedeńskiej firmy Brodmann.
[czytaj więcej | komentarze: 34]

Koncert dla sponsorów nowego fortepianu
(Warka, 20 stycznia 2010 r. )
Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak uprzejmie zaprasza na koncert fortepianowy pt. Usta milczą dusza śpiewa dedykowany Sponsorom nowego fortepianu dla muzeum.
[czytaj więcej | komentarze: 23]

„DWA OBLICZA PUŁASKIEGO”: I etap konkursu rozstrzygnięty
(Warka, 15 stycznia 2010 r. )
12 stycznia w bibliotece Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbył się I etap II edycji konkursu historyczno - marynistycznego „DWA OBLICZA PUŁASKIEGO” organizowanego przez wareckie muzeum i Dowództwo okrętu „ORP Gen. Kazimierz Pułaski”.
[czytaj więcej | komentarze: 0]


<<< poprzednia -   1  2  3  4  5   - nastďż˝pna >>>
Zadbaj o swoją dietę - jedz produkty bogate w witaminę C. Dlaczego jest ona tak ważna dla naszego zdrowia?

marks and spencer voucher 2017 cheap new look voucher made.com voucher code Expedia discount code

made.com voucher codes new look voucher new look voucher codes marks and spencer voucher codesTak naprawdę bardzo niewiele osób zdaje sprawę z tego, jak duże znaczenie dla naszego organizmu ma witamina C. Ponadto, kwas askorbinowy (taka jest jej inna nazwa) to jeden z tych organicznych związków chemicznych, które są absolutnie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Buyagift discount code Simply Be offers TOPMAN student discount Wex photographic Vouchers