Dzisiaj jest wtorek, 22 wrze�nia 2020. Imieniny: Tomasz, Maurycy
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Znaleziono 39 tekst(ów) w kategorii Warka.
Za dwa lata nowe oblicze muzeum w Winiarach
(Warka, 6 listopada 2009 r. )
Renomowane warszawskie biuro architektoniczne zaprojektuje Centrum Edukacyjno-Muzealne przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Za kilka tygodni rozpocznie się remont pałacu, a potem rewolucja w jego otoczeniu.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Stypendia zgarnęły dziewczyny
(Warka, 24 lipca 2009 r. )
Firma Donimet po raz drugi ufundowała stypendia dla najlepszych uczniów wareckich szkół.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

W.A.R.K.A. najlepsza
(Warka, 24 lipca 2009 r. )
Stowarzyszenie W.A.R.K.A., organizujące co roku lokalne konkursy grantowe w siedmiu gminach powiatu grójeckiego, zostało już po raz trzeci z rzędu najlepszą organizacją tego typu na Mazowszu.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Sielanka po słowie z UEFA
(Warka, 30 czerwca 2009 r. )
Nie mamy jeszcze stadionów, autostrad, odpowiednich lotnisk, hoteli o średnim i niższym standardzie, ale Europejska Unia Piłki Nożnej wierzy, że ze wszystkim zdążymy na czas, czyli przed otwarciem Piłkarskich Mistrzostw Europy 2012 r. Jednym z nielicznych obiektów, który spełnia już teraz wymogi UEFA, jest Farma Sielanka koło Warki.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Które miasta ugoszczą piłkarzy na Euro 2012?
(Warka, 19 czerwca 2009 r. )
Gdzie w 2012 r. będą nocować i trenować reprezentacje Anglii, Hiszpanii czy Włoch? O ich przyjęcie stara się 12 miejscowości wokół Warszawy. Jednym chodzi o prestiż, inne budują na tym całą strategię rozwoju. Bezpiecznie czuć może się Warka (powiat grójecki).
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Sadownicy świętowali 10-lecie
(Warka, 6 czerwca 2009 r. )
Związek Sadowników RP ma już dziesięć lat. W Warce odbył się z tej okazji w niedzielę, 31 maja uroczysty zjazd, który zgromadził nie tylko okolicznych producentów owoców, ale również przedstawicieli z całego kraju. Rozpoczął się mszą św. w kościele św. Mikołaja. Potem uczestnicy spotkania przenieśli się do Domu Weselnego, gdzie rozpoczęto obrady.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

"Nie" dla starych drzew
(Warka, 4 czerwca 2009 r. )
Najpierw na rynku, a teraz wzdłuż ul. Warszawskiej. Gmina znów wycina długoletnie drzewa. Kiedy się to skończy? – poskarżył się „NW” czytelnik z Warki.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Koniec gwarancji, drogi też?
(Warka, 4 czerwca 2009 r. )
W lipcu kończy się gwarancja na roboty wykonane trzy lata temu na drodze powiatowej pomiędzy Lechanicami a Opożdżewem, a nawierzchnia się rozpada – zaalarmowali „NW” mieszkańcy wsi. – Jak lali ten asfalt, rozpływał się jak jakaś wylewka – opowiada radny z tego terenu Arkadiusz Marszałek.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

"Maluch" i "ogórek" w muzeum
(Warka, 7 maja 2009 r. )
Profesjonalny kemping dla podróżujących kamperami (czyli przyczepami kempingowymi wbudowanymi w samochód) otwarto w piątek nad Pilicą w Warce. To jeden z zaledwie kilku takich ośrodków na Mazowszu.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Ciężarówkom dziękujemy
(Warka, 23 kwietnia 2009 r. )
Pracownicy Stokrotki skarżą się, że burmistrz ograniczył im możliwość dowozu zaopatrzenia do marketu. Zygmunt Pałczyński: Nie pozwolę, by najbardziej reprezentacyjne miejsce stało się placem manewrowym ciężarówek.
[czytaj więcej | komentarze: 0]