Dzisiaj jest wtorek, 22 wrze�nia 2020. Imieniny: Tomasz, Maurycy
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Przez niedbalstwo nie pojechali na Słowację
Mateusz Adamski, 22 stycznia 2009 (09:45), źródło: Echo Dnia
Młodzież z Błędowa, zamiast zagranicznego wyjazdu i jazdy na nartach, musi pozostać w domach.

Młodzież miała wyjechać w najbliższy poniedziałek na ferie do Nalepkova, słowackiej gminy, z którą od kilku miesięcy współpracuje Błędów. Miała, ale nie wyjedzie przez swoje zaniedbanie.

- Wszystko już było domówione z naszymi partnerami. Załatwione były zakwaterowanie, wyżywienie i zorganizowany czas na miejscu, między innymi korzystanie ze stoku narciarskiego. Tymczasem okazało się, że wyjazd jest niemożliwy z bardzo prozaicznego powodu, okazało się, że duża część młodzieży nie ma podstawowego tymczasowego dokumentu upoważniającego do przekroczenia granicy: dowodu osobistego lub paszportu - mówi Jacek Adamski, zastępca wójta Błędowa.

POJADĄ W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE
Na Słowację mieli pojechać przedstawiciele Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej, w sumie 28 osób. Zdecydowana większość z nich, to młodzież szkolna.
- Wymagane dokumenty miało tylko sześć osób. Nie było więc sensu wyjeżdżać. Przedstawiciele orkiestry na pewno pojadą na Słowację, tyle że w innym terminie - dodał zastępca wójta.

Wyjazd orkiestry miał być pewną formą wyróżnienia i uhonorowania. W tym roku obchodzi ona 90-lecie istnienia.

Błędów podpisał w lipcu umowę o współpracy z Nalepkovem, gminą w województwie koszyckim. Na Słowacji była już grupa sportowców z klubu piłkarskiego Sadownik. /Roman FURCIŃSKI/
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: