Dzisiaj jest sobota, 30 maja 2020. Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Za wysokie progi dla beniaminków
Mateusz Adamski, 9 kwietnia 2009 (13:05), źródło: Nad Wisłą
16. edycja rozgrywek piłkarskiej Wareckiej Ligi Halowej za nami. Agresywni Warszawa obronili tytuł bez żadnych problemów.

W weekend 4–5 kwietnia zakończono zmagania amatorów w hali Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

W I lidze bez sensacji. Uważani za faworytów, występujący w tym sezonie pod nowym szyldem Agresywni Warszawa (wcześniej CD Dawidy), zdobyli mistrzostwo drugi raz z rzędu. Dysponująca bardzo wyrównanym i świetnie wyszkolonym technicznie składem drużyna udowadniała wielokrotnie, że to właśnie ona rządzi w Warce, kibice z prawdziwą rozkoszą oglądali jej mecze. Brylował król strzelców Michał Stempin (37 bramek).

Za małą niespodziankę można uznać drugie miejsce Nadstalu Krzaki Czaplinowskie,Vacheron Constantin Replica który na swoje spotkania przyjeżdżał przeważnie bez rezerwowych. W tabeli wyprzedził on doświadczony zespół Konkretu Góra Kalwaria.

Poziom wareckiej ekstraklasy okazał się zdecydowanie za wysoki dla beniaminków: Podgóry i Nad Wisłą Góra Kalwaria. One żegnają się już z I ligą, szanse na pozostanie wśród elity mają jeszcze Browar Warka i Elmar Zalesie Górne, które zagrają w barażach o utrzymanie.

O ile w I lidze wszystko było jasne kilka kolejek przed metą, to w II emocji nie brakowało do samego końca. Szansę na miejsca premiowane awansem lub grą w barażach miało w decydującej serii spotkań aż sześć drużyn.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Skorpion Grabów, zaraz za nim uplasowali się młodzi piłkarze Juniora Warka. Dużym zaskoczeniem jest trzecia lokata Sabaudii Magierowa Wola, która wyprzedziła faworyzowaną Pilicę Warka – drużynę złożoną z byłych zawodników KS Warka.

Najbardziej zawiedli Ormowcy Góra Kalwaria, którzy choć potrafili wygrać z najlepszymi, to punkty gubili w pojedynkach z przeciętniakami. Drużyna, która ma w swoich szeregach wielu doświadczonych i dobrze wyszkolonych zawodników, powinna walczyć o awans. Ósma pozycja to dla niej prawdziwa porażka.

– Rozgrywki I i II ligi stały na dobrym poziomie. Coraz więcej spotkań dostarcza kibicom niesamowitych emocji – podsumowuje tegoroczną edycję WLH organizator rozgrywek Paweł Maciejewski. – Dzieje się tak przede wszystkim dzięki bardziej profesjonalnemu podejściu zawodników. Drużyny dokonują „transferów” graczy niczym w zawodowym futbolu, zwiększa się też częstotliwość treningów. Chodzi już nie tylko o „przyjemność z gry”, coraz częściej decydujące znaczenie ma wynik meczu – tłumaczy.

Do rozegrania pozostały jeszcze spotkania barażowe, które odbędą się w weekend 18–19 kwietnia. Wezmą w nich udział: Browar Warka, Elmar Zalesie Górne, Sabaudia Magierowa Wola i Pilica Warka.

Mateusz Adamski
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: