Dzisiaj jest niedziela, 27 wrze�nia 2020. Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Miłośnicy off-roadu polubili błędowskie torfowiska
Mateusz Adamski, 9 kwietnia 2009 (13:06), źródło: Nad Wisłą
96 załóg wzięło udział w imprezie przeprawowej Czar Moczar.

Specjalnie przygotowane terenówki z odpowiednim sprzętem i załogą gotową do jazdy po nieutwardzonych leśnych traktach, wzniesieniach i trawersach, dla których prawdziwą przyjemność stanowi przeprawianie się przez bagna i rzeki oraz brodzenie w błocie. Tak w skrócie można opisać widowiskową dyscyplinę, jaką jest off-road (czyli – poza drogą).

W ostatni weekend już po raz drugi fani tego sportu zjechali do największego sadu Europy. Prolog do właściwej edycji rajdu odbył się jesienią. Wówczas zawodnicy zgodnie chwalili trasy, jakie oferują okolice Błędowa. Do gustu fanom off-roadu przypadły szczególnie niezliczone ilości torfowisk i wąwozów.

Czar Moczar odbył się 3 i 4 kwietnia i przyciągnął prawie setkę załóg z całego kraju. Miały one do pokonania trasę liczącą ponad 65 kilometrów i zostały podzielone na cztery kategorie.

Wygrywała załoga, której udało dotrzeć się do jak największej ilości oznaczonych na mapie miejsc. W wymagającej klasie wyczynowej PL 1 najlepsi okazali się Marcin Słomka i pilot Tomasz Staniszewski w suzuki samurai.

Mieszkańcy Błędowa mogli zobaczyć z bliska wszystkie samochody startujące w rajdzie – przy miejscowym gimnazjum. Imprezę zorganizowali Klub 5.125 z Milanówka i Urząd Gminy Błędów. Druga część Czaru Moczar – jesienią. (ma)
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: