Dzisiaj jest wtorek, 22 wrze�nia 2020. Imieniny: Tomasz, Maurycy
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Straży miejskiej nie śmierdzi
Mateusz Adamski, 24 kwietnia 2009 (14:13), źródło: Kurier Południowy
Zapewne niedługo miasto przystąpi do rewitalizacji rynku. Wprawdzie Grójec nie ma zabytkowego centrum, ale to, co w tej chwili tam stoi, na pewno nie zachęca nikogo choćby do spaceru. Jeszcze gorzej, gdy zajrzymy w okoliczne uliczki.

Tam już - jak określił to jeden z mieszkańców - s… z malarią. Trudno nie przyznać mu racji. Widok od zaplecza śródmiejskich kamieniczek jest tragiczny. Smród, wysypiska śmieci, walające się stare zmurszałe meble, jakieś sprzęty pamiętające czasy PRL-u. Słowem obraz nędzy i rozpaczy. I to wszystko kilkadziesiąt metrów od rynku, przy którym siedzibę ma straż miejska.

Ponieważ komendant Sławomir Majewski zastrzegł, że z prasą nie będzie rozmawiać, z pytaniem, co z tym wstydliwym stanem zrobić, zwróciliśmy się więc do burmistrza Jacka Stolarskiego.
- Jeżeli chodzi o dzikie wysypiska śmieci - na to możemy i powinniśmy reagować. Jeżeli rzeczywiście są takie miejsca w centrum, to musimy po prostu zmobilizować naszą straż miejską. Od tego oni przecież są, aby pilnować nie tylko porządku, ale i czystości w mieście.

Zdajemy sobie sprawę, ze stanu wielu budynków. Ale nie jest to wcale prosta do załatwienia sprawa. Stan prawny w kilku przypadkach jest bardzo zagmatwany. Nie możemy nikogo zmusić do działania na drodze administracyjnej. Choć w przypadku braku właścicieli, możemy nakazać rozbiórkę zniszczonego budynku, jeżeli stwarza on zagrożenie. Inna sprawa, gdy właściciel jest, ale nie stać go na remont kamienicy. W dodatku są tam lokatorzy, którzy nie chcą opuścić mieszkania, gdyż nie mają dokąd pójść. Ja tych ludzi rozumiem. Dlatego deklarujemy, że im pomożemy. Budujemy dla nich w Częstoniewie Kolonii dom z mieszkaniami komunalnymi - stwierdził burmistrz Stolarski.

Dodajmy, że będzie on składał się z dwóch kondygnacji. Budynek przystosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych dzięki podestowi zewnętrznemu. Obiekt składa się z 30 lokali. W każdym z nich będzie: kuchnia, łazienka, przedpokój i pokój. Obecnie budowa pokrywana jest dachem. Po jej zakończeniu będzie można tynkować z zewnątrz i wykańczać pomieszczenia wewnętrzne. Droga dojazdowa jest w bardzo dobrym stanie. Wokół budynku położona będzie kostka.
W budynku zamieszkają mieszkańcy gminy Grójec, na których m. in. nałożony został wyrok sądu o eksmisji z dotychczas zajmowanych mieszkań.
Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 2,5 miliona złotych. Przewidywany termin wykonania to październik 2009 roku.

Leszek Świder
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: