Dzisiaj jest sobota, 26 wrzeďż˝nia 2020. Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Grójecki Dyzma
Mateusz Adamski, 6 czerwca 2009 (08:48), źródło: Kurier Południowy
Ciekawe czasy nadeszły dla Grójca i okolic. Wszystko wskazuje, że przez kilkanaście miesięcy będziemy uczestniczyć w przedstawieniu, które w życiu codziennym nazywa się zwyczajnie kampanią wyborczą. Przy okazji wyjdą sprawy, o których mistrzom suspensu się nie śniło. Ostatnia afera bije w tym względzie wszelkie rekordy. Mamy bowiem grójeckiego Dyzmę…

Były nauczyciel wf, instruktor GOS, radny powiatu, przewodniczący Komisji Integracji Europejskiej i Promocji Powiatu, dobrze zapowiadający się polityk, społeczny asystent posła Czesława Czechyry - Norbert Proskura, który niedawno jeszcze rozdawał wizytówki z tytułem doktora AWF, zakończył - jak się okazało - naukę na poziomie ogólniaka. Pierwszego roku warszawskiej uczelni na Bielanach nie przebrnął. Ale kto by poważnie traktował maturzystę, więc do pracy w grójeckim gimnazjum Proskura zgłosił się już z dyplomem, a w szkole podstawowej przedstawił jego odpis. Dyrektor tej placówki Mariusz Wojno twierdzi, że jego autentyczność nie budziła żadnych wątpliwości. Poza tym Proskura miał uprawnienia pedagogiczne do pracy z niepełnosprawnymi, które zdobył na dwuletnim podyplomowym studium.
Przed kilkoma dniami Norbert Proskura przez dwie godziny zeznawał w grójeckiej prokuraturze.
- Przyznał się do zarzucanych mu czynów - mówi prokurator rejonowy w Grójcu Krzysztof Sobechowicz.

- Ponieważ nie zachodzi obawa, że Proskura będzie mataczył w sprawie, namawiał świadków do fałszywych zeznań itp., został zwolniony do domu. Dowody w tej sprawie zostały już zabezpieczone. Jesteśmy w trakcie ich kompletowania. To trochę czasu zabierze, ponieważ podejrzany był zatrudniony w wielu miejscach.

- Trwają też czynności wyjaśniające, skąd Proskura dysponował dokumentem ukończenia studiów. Mamy jego zeznanie, ale z oczywistych względów nie mogę ujawnić szczegółów - dodał prokurator rejonowy.
Dowiedzieliśmy się, że sprawa ma aspekt wykraczający poza teren powiatu grójeckiego. Nazwisko Proskury przewija się w związku z dochodzeniem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, która jednak - ze względu na dobro śledztwa - nie chce ujawnić szczegółów.

Przypomnijmy, że Norbert Proskura zrezygnował już niemal ze wszystkich funkcji społecznych. Nie pełni również roli przewodniczącego komisji w radzie powiatu grójeckiego.

Leszek Świder

replica panerai watches www.watchonsale.co omega replica watches omega replica
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: