Dzisiaj jest wtorek, 22 wrze�nia 2020. Imieniny: Tomasz, Maurycy
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Tyski Festiwal Piwa zawita do Błędowa
Mateusz Adamski, 25 czerwca 2009 (10:15), źródło: inf prasowa
Tyski Festiwal Piwa od początku maja odwiedził już 20 miast i jedzie dalej! Już niebawem 4 – 5 lipca, zawita do Błędowa!

TYSKI FESTIWAL PIWA
Weź udział w obchodach Międzynarodowego Roku Piwa w lipcu.
Przyłącz się i poczuj smak piwnego świata.

Czy wiecie, że polscy piwosze wypijają 35 tysięcy hektolitrów piwa rocznie? Czy wiecie z jakich 4 podstawowych surowców produkuje się piwo? Jaki jest jego pierwszy etap produkcji? Nurtują Was pytania skąd bierze się dwutlenek węgla w piwie czy też, jaki gatunek piwa jest najbardziej popularny? Koniec wątpliwości, pytań i niejasności. Tyskie – lider polskiego rynku piwa i ulubione piwo Polaków – odpowie na te pytania podczas Tyskiego Festiwalu Piwa! Festiwal organizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Piwa odwiedzi ponad 60 miast i miasteczek w całej Polsce. Rok 2009 będzie prawdziwym świętem Dobrego Piwa!

Tyski Festiwal Piwa
W maju oraz czerwcu odwiedził 20 polskich miast i jedzie dalej! Miłośnicy piwa mają szansę poznać smak kilku międzynarodowych piw, a dzięki obecności ekspertów i specjalnie zbudowanej części edukacyjnej nazwanej „Centrum Edukacji Piwnej” nauczyć się smakować, rozróżniać i badać smak piwa. Tyski Festiwal Piwa przemierzy Polskę począwszy od maja aż do końca września. Tyskie będzie zachęcać Polaków do poznania bogactwa piwnych tradycji i zapraszać do zabawy szlakiem piwnej edukacji.

Na uczestników Tyskiego Festiwalu Piwa czekają liczne atrakcje. Wśród nich między innymi:

Coś dla podniebienia naszych uczestników:
· Happy hour marek zagranicznych – czeski Vielkopovicky Kozel Cerny, Radegast Premium, oraz Gambrinus Premium, słowacki Saris Dark, a także węgierski Dreher
i Arany Aszok, to marki których nie znajdziecie na sklepowych półkach w sklepach
w Polsce. Tyskie, jako piwo docenione za granicą, specjalnie dla polskich smakoszy tego trunku sprowadziło te wyjątkowe i zróżnicowane piwne smaki, których każdy uczestnik będzie mógł na miejscu spróbować.

Coś dla sprawdzenia umiejętności kiperskich:
· Konkurs „Zostań mistrzem barmanów”- wszyscy chętni będą mogli sprawdzić, czy umieją fachowo nalać piwo z nalewaka. Łatwe? Nic bardziej błędnego! Okazuje się, że piwo z nalewaka trzeba umieć nalać, aby było dokładnie takie jak być powinno, czyli ani nie za mało, ani nie za dużo piany. Sędzia - jeden z piwnych ekspertów -oceniać będzie szybkość nalania, grubość piany oraz styl nalewania.
· Konkurs na rozpoznawanie piwa „posmakuj pięciu różnych marek piwa, a następnie nazwij prawidłowo jak największą ilość”. To konkurs sprawdzający jakość podniebienia. Wyzwanie szczególnie dla ambitnych smakoszy, którzy w tym konkursie będą chcieli sprawdzić w praktyce to, czego dowiedzieli się w „Centrum Edukacji Piwnej ”.
· „Z jakiego kraju pochodzi to piwo”? - uczestnicy tej zabawy będą starali się przyporządkować marki skosztowanych piw do krajów ich pochodzenia. Ten konkurs to jeszcze głębsze wtajemniczenie. Tu ważna jest zarówno wiedza, którą uczestnicy poznają w „Centrum Edukacji Piwnej”, jak i zdolności kiperskie, umiejętność rozpoznawania smaku, zapachu i koloru.

Coś dla odpoczynku:
· Tradycyjnie Tyskie piłkarzyki - w ramach tej zabawy organizowane będą mini turnieje. W zależności od zgłoszeń do udziału w grze, rozpisywane będą mistrzostwa. Sędzia główny będzie odgwizdywać początek i koniec meczu,
a wyznaczone drużyny będą zmagać się przy pomocy małych piłkarzy o atrakcyjne nagrody.
· Festiwal karaoke – muzyka zawsze towarzyszy takim spotkaniom, dlatego podczas Tyskiego Festiwalu Piwa nie mogło zabraknąć także muzycznego akcentu,
a ponieważ mamy się przede wszystkim dobrze bawić wspaniałą i bardzo popularną formą rozrywki jest karaoke, czyli muzyczne wyzwanie, któremu najbardziej odważni mogą próbować sprostać śpiewając sami lub wspomagani przez grono znajomych i przyjaciół.

Coś na pamiątkę:
· Pierwszy Powszechny Spis Piwoszy – to wyjątkowa i unikalna inicjatywa nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Dzięki niej każdy miłośnik złotego trunku ma szansę pokazać jak wielkim piwnym krajem jest Polska i jak wielu Polaków ceni ten napój! Dlatego Tyskie stworzyło pierwszy Powszechny Spis Piwoszy, do którego może dołączyć każdy uczestnik eventu, który złoży swój podpis pod Tyskim Manifestem Piwa. Tym samym, wpisze się w historię polskiej piwnej tradycji i da dowód, że płynie w nim „piwna krew”.
· Festiwalowe zdjęcia – każdy, kto odwiedzi Tyski Festiwal Piwa, będzie mógł upamiętnić swoją obecność, pozując do Tyskich zdjęć na specjalnej ściance ze znakiem Międzynarodowego Roku Piwa. Po zmierzchu wszystkie zdjęcia zrobione
w ciągu dnia będą wyświetlane na głównym ekranie. Spośród wszystkich zdjęć wylosowanych zostanie 20 a osoby na nich uwiecznione zostaną zwycięzcami zabawy i otrzymają specjalny upominek.

Gdzie w lipcu szukać Tyskiego Festiwalu Piwa?
· 1 – 2 lipca Kutno, Plac Piłsudskiego
· 4 - 5 lipca Błędów, Boisko szkolne
· 6 – 8 lipca Radom, ul. Zalew – Borki, ul. Maratońska
· 10 – 12 lipca Janów Lubelski, Jezioro Janowski
· 14 – 16 lipca Myślenice, Rynek
· 17 – 19 lipca Dobczyce, ul. Podgórska
· 20 – 21 lipca Bochnia, Rynek
· 22 – 24 lipca Skawina, Starorzecze
· 25 – 26 lipca Wieliczka, ul. Dębowskiego
· 27 – 28 lipca Nowa Huta, Plac Centralny, Al. Róż
· 29 – 30 lipca Niepołomice, Rynek


Jak dowiedzieć się więcej?
Informacje o miastach i miejscach, które odwiedzi Tyski Festiwal Piwa będzie można znaleźć w radio, telewizji oraz w prasie a także na stronie www.tyskie.pl. W sklepach miejscowości odwiedzanych przez Festiwal, kupując określoną liczbę piwa Tyskie będzie można odebrać specjalnie przygotowaną mini książeczkę o różnych gatunkach piw. Do książeczki dołączony jest kupon - uprawnia on do spróbowania za darmo dowolnego piwa podczas Festiwalu.

„Pijąc piwo, rzadko zastanawiamy się nad tym, jaki to gatunek, czy jest to przedstawiciel górnej, czy dolnej fermentacji, z jakich odmian słodu i chmielu powstało, czy też jak długo było warzone?” – powiedział Maciej Chołdrych ekspert w dziedzinie piwa. Chcesz usłyszeć ciąg dalszy tej historii…i poznać odpowiedzi na nurtujące cię piwne pytania? Przyłącz się do Międzynarodowego Roku Piwa – Tyskie zaprasza!

2009 Międzynarodowym Rokiem Piwa
Rok 2009 to prawdziwe święto Dobrego Piwa. To promocja bogatej, polskiej i zagranicznej, kultury piwowarskiej. Podczas obchodów Międzynarodowego Roku Piwa Tyskie przemierza całą Polskę z Tyskim Festiwalem Piwa. Marka odwiedziła już zagraniczny festiwal piwny
w Tokyo - The Great Japan Beer Festival, a niebawem zawita także do Toronto na Toronto’s Festiwal of Beers i do Berlina na Internationales Berliner Bierfestival. Potem powróci
na Śląsk, by zorganizować BeerFest - największy polski festiwal piwa. To będzie wyjątkowo piwny rok!
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: