Dzisiaj jest wtorek, 22 wrze�nia 2020. Imieniny: Tomasz, Maurycy
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Mieszkańcy do zarządu: Nasze życie to piekło
Mateusz Adamski, 24 lipca 2009 (18:25), źródło: Nad Wisłą
Czy klienci sklepu monopolowego na osiedlu Sady wciąż będą uprzykrzać życie lokatorom?

Po raz pierwszy w walnym zgromadzeniu największej grójeckiej spółdzielni, zarządzającej pięcioma osiedlami, mogli wziąć udział wszyscy jej członkowie, a nie – jak w latach poprzednich – tylko grupa wybranych delegatów. Spółdzielcy skrzętnie wykorzystali okazję bezpośredniego spotkania z władzami Samopomocy i zalali je falą problemów i wątpliwości. Liczba osób chętnych do wzięcia udziału w czerwcowym zebraniu była tak duża, że przerosła oczekiwania pracowników spółdzielni (urządzili spotkanie w sali gimnastycznej podstawówki nr 2). Same rejestracja i wydawanie kart uprawniających do głosowania trwały przeszło półtorej godziny. A pojawiło się zaledwie około 10 proc. z ponad 2 tysięcy członków. W trakcie zebrania z dramatycznie brzmiącym apelem do władz spółdzielni wystąpił przedstawiciel mieszkańców jednego z budynków na osiedlu Sady przy ul. Kasztanowej. Na jego parterze działa całodobowy sklep monopolowy oraz minikasyno z automatami do gry o niskich wygranych.

– Nasze życie przemieniło się w piekło – przekonywał, opowiadając obrazowo, że krzyki, awantury i libacje alkoholowe do późnych godzin nocnych to dla lokatorów bloku codzienność.

Kierownictwo Samopomocy, mimo że to właśnie ono wynajęło lokal, umyło ręce, zrzucając winę na Urząd Gminy, który wydał koncesję na prowadzenie tego typu działalności bez konsultacji ze spółdzielcami. Co na to władze Grójca? – Na skutek protestów mieszkańców pozwolenie na sprzedaż alkoholu zostało cofnięte – poinformował w „Kurierze Mazowieckim” burmistrz Jacek Stolarski. Koszmar mieszkańców jednak trwa: sklep wciąż funkcjonuje, bo jego właściciel odwołał się od decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Radomiu.

Mateusz Adamski
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: