Dzisiaj jest sobota, 26 wrzeďż˝nia 2020. Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Droga 728: urzędnicy mnożą problemy
Mateusz Adamski, 24 lipca 2009 (18:27), źródło: Nad Wisłą
Nadzieje, że droga nr 728 z Grójca do granicy województwa, a szczególnie jej najruchliwszy odcinek z Grójca do Belska Dużego, doczeka się szybkiego remontu, okazały się płonne. Nic nie pomogło wpisanie remontu tej szosy na listę projektów kluczowych dla Mazowsza, mogących w pierwszym rzędzie liczyć na dofinansowanie unijne.

– W maju tego roku Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wydało wytyczne w zakresie postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięć współfinansowanych z krajowych lub regionalnych programów operacyjnych. Nakładają one na wnioskodawcę obowiązek uzyskania jednej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, jednej decyzji o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej (umożliwiającej rozpoczęcie prac budowlanych) i w końcowym efekcie, wszczęcia jednej procedury dla wyłonienia wykonawcy robót budowlanych dla całego zadania, które my podzieliliśmy na trzy etapy – informuje „NW” Monika Burdoń, rzecznik Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. MZDW zakłada, że potrzebne dokumenty zgromadzi do końca marca 2010 r., a roboty mogłyby się rozpocząć w połowie przyszłego roku.

Bardzo zawiedziony stanem odwlekającej się od lat inwestycji jest wójt Belska Dużego Andrzej Małachowski. Michael Kors Bags Replica – MZDW remontuje odcinki tej drogi, po których jeździ mniej samochodów, zamiast skupić się na naszym fragmencie, który pokonuje w ciągu doby dziesięć razy więcej pojazdów – krytykuje. Belsk chciałby przeprojektowania ronda, które przy okazji remontu szosy powstanie w środku miejscowości, ale zdaniem Małachowskiego w MZDW „nikt się tym nie interesuje”. Piotr Szprendałowicz z zarządu województwa mazowieckiego zapewnia „NW”, że droga 728 „pozostaje dla samorządu Mazowsza priorytetem”. – Ale nie potrafię powiedzieć, czy do końca 2011 r. będzie w całości przebudowana – przyznaje. (pc)
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: