Dzisiaj jest wtorek, 22 wrze�nia 2020. Imieniny: Tomasz, Maurycy
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Orlik ląduje w Chynowie
Mateusz Adamski, 12 września 2009 (14:21), źródło: Kurier Południowy
Trudno to sobie wyobrazić, ale w Chynowie nie ma do tej pory boiska do gry w piłkę nożną z prawdziwego zdarzenia. Wkrótce jednak sytuacja ta się zmieni. Wprawdzie powstanie plac o mniejszych wymiarach, ale za to ze sztuczną trawą. A więc będzie można uganiać się za piłką od wiosny do później jesieni. Gmina buduje kompleks sportowy Orlik 2012.

Na działce między szkołą, a kościołem od dwóch miesięcy prowadzone są prace budowlane. Na szczęście podczas robót ziemnych i utwardzania nawierzchni pod boiska trwały wakacje. Warkot koparki, walca i spychaczy oraz dowożących tłuczeń ciężarówek nie przeszkadzał nikomu w pustej o tej porze roku szkole. - Niestety, roboty mają zakończyć się z końcem września, a otwarcie Orlika przewidziano w pierwszych dniach października, więc jeszcze przez te kilkanaście dni uczniowie i nauczyciele muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami - mówi wójt Chynowa Grzegorz Górski. Ale zaraz dodaje. - Będą to jednak prace wykończeniowe, które nie powinny mieć wpływu na komfort prowadzenia zajęć w szkole.
- Pracownicy firmy spod Szczecina Media Stadion Sp. z o.o., która wygrała przetarg, przystąpili już do prac związanych z układaniem nawierzchni boisk - mówi zastępca wójta, Krzysztof Ambroziak. - Na inwestycję otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Urzędu Marszałkowskiego - po 333 tys. zł. Resztę, a więc 530 tys. zł wyasygnowała gmina. Przetarg wygrała bowiem firma, która zobowiązała się wybudować kompleks sportowy za 1 mln 196 tys. zł. To taniej niż w innych gminach, ale uzyskaliśmy zgodę Ministerstwa Sportu na pominięcie w projekcie budyneczku zaplecza dla boisk. W naszym przypadku bowiem jest on zbędny. Orlik połączony jest przecież z budynkiem szkoły i hali sportowej, w której jest cała potrzebna w tym przypadku infrastruktura sanitarno-socjalna. Na szczęście budując halę, przewidzieliśmy takie rozwiązanie. Przedstawiliśmy w ministerstwie plan, nawet zdjęcia lotnicze usytuowania Orlika i otrzymaliśmy zgodę na budowę okrojonego projektu. W tej sytuacji koszt jest niższy o prawie 400 tys. zł - dodaje Ambroziak.

Z tym oszczędnościowym planem wiąże się jednak pewna niedogodność. Otóż każdy korzystający z boisk Orlika będzie miał nieograniczony dostęp do budynku szkolnego. Dyrektor gimnazjum Marzena Tomaszewska już zastanawia się, co zrobić, aby oddzielić pomieszczenia sanitarne hali od reszty szkoły.
Pozostała część projektu jest typowa dla kompleksów sportowych Orlik 2012. Do dyspozycji dzieci i zapewne mieszkańców Chynowa, będzie za kilkanaście dni boisko do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy i drenażem (bramki aluminiowe mocowane w tulejach z siatkami) o wymiarach zewnętrznych 30 x 62 m i powierzchni całkowitej 1860 m2 (pole gry 26,0 x 56,0 m) oraz boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią pliuretanową.

Leszk Świder

www.kuvarsitwatch.me
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: