Dzisiaj jest poniedziaďż˝ek, 28 wrzeďż˝nia 2020. Imieniny: Marek, Wacław
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Poślizg kontrolowany
Mateusz Adamski, 21 listopada 2009 (09:49), źródło: Kurier Południowy (kurierpoludniowy.pl)
XI runda mistrzostw Okręgu Warszawskiego w Pucharze Kierowców Amatorów odbyła się 11 listopada na terenie lotniska w Nowym Mieście nad Pilicą. Na osiemnastu szybkich i wymagających próbach zmierzyły się aż 62 załogi.

Organizatorzy przygotowali sześć zróżnicowanych prób sprawnościowych, które uczestnicy pokonywali trzykrotnie. Plac apelowy stał się bazą zawodów. Tam też można było przy grochówce z prawdziwej wojskowej kuchni śledzić wyniki na monitorze, zjeść coś z grilla, a przede wszystkim pod rozstawionymi namiotami schronić się przed deszczem. Ulewa ng1033 towarzyszyła bowiem uczestnikom rajdu do końca dnia.

O godz. 9 wystartowała pierwsza załoga i rozpoczęła się rywalizacja. We wszystkich pięciu klasach, podzielonych według pojemności silnika oraz w klasie „Gość”, w której startują zawodnicy posiadający licencje sportu samochodowego, walczono o każdą sekundę. Nic dziwnego, że pomimo niesprzyjającej pogody, impreza przyciągnęła wielu kibiców.
Po rajdzie zawodnicy uznali niemal jednogłośnie, że był to najlepszy KJS w tegorocznych mistrzostwach Okręgu Warszawskiego. Uroczyste zakończenie odbyło się w restauracji LEO. Z rąk burmistrz Barbary Gąsiorowskiej zwycięzcy odebrali puchary ufundowane przez Urząd Miasta. Na najlepsze załogi czekały również bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zwycięzcy otrzymali zestaw gadżetów, dwa karnety kibica na Rajd Barbórka i bilety na trybunę na ulicy Karowej.

W pierwszej klasie na najwyższym stopniu podium stanęli Dominik Stachurski i Maria Wypych w daewoo tico, którzy zwyciężyli w pojedynku z niepokonanym w tym sezonie Mirosławem Jandułą pilotowanym przez Jakuba Nowaka w fiacie 126p. Klasa druga została zdominowana przez Szymona Lewandowskiego, pilotowanego przez Annę Molak we fiacie seicento. Zwyciężyli z przewagą ponad 40 sekund nad drugim w klasie Maćkiem Matysiakiem tworzącym załogę z Tomaszem Kamińskim w takim samym samochodzie. Zwycięzcy tej klasy zajęli piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, zostawiając za sobą wiele załóg w znacznie szybszych samochodach. Zwycięzcą klasy trzeciej został Adam Tomalak pilotowany przez Jakuba Domańskiego w seryjnym citroenie C2. Tuż za nimi sklasyfikowano Grzegorza Litwina i Marcina Michalskiego w citroenie Saxo. Najszybsi w klasie czwartej na 18 próbach okazali się Wojciech Żochowski i Łukasz Przesmycki w BMW 318is, a drugie miejsce zajęli Tomasz Wikieł i Łukasz Kamieniak w oplu astra GSi. Marek Nowak i Marcin Mackiewicz w mitsubishi f1 ancer evo VII wygrali klasę piątą. Drugie miejsce w najwyższej klasie zajęli Jerzy Pyzel i Wojciech Szczytnicki w subaru imprezie. Tuż za nimi rajd ukończył Andrzej Król w lancerze evo X. Tak samo wyglądała pierwsza trójka w klasyfikacji generalnej. Rrywalizację w klasie „Gość” wygrał Adam Tomaszek z Marcinem Bondarczukiem w lancerze.
Organizatorzy podkreślali ogromną serdeczność i życzliwość mieszkańców gminy Nowe Miasto. Dziękowali za pomoc przy organizacji rajdu. Automobilklub Stołeczny MAK już zapowiedział, że na terenie gminy z całą pewnością zorganizuje jeden z najbliższych rajdów.

Leszek Świder
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: