Dzisiaj jest poniedziaďż˝ek, 28 wrzeďż˝nia 2020. Imieniny: Marek, Wacław
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Bomba pod koparką
Mateusz Adamski, 5 grudnia 2009 (10:33), źródło: Kurier Południowy (kurierpoludniowy.pl)
W części Jasieńca nazywanej przez mieszkańców miasta Wygnanką znaleziono pocisk moździerzowy. Pamiątkę z czasów II wojny światowej w ubiegłym tygodniu wykopała koparka podczas prowadzonych przez gminę prac kanalizacyjnych.

- Nie jest to pierwsze takie znalezisko na terenie gminy. Obfitują w nie kompleksy leśne w okolicach wsi Ryszki i Miedzechów, gdzie są nawet wydzielone i oznakowane miejsca szczególnie niebezpieczne. Natomiast niewybuch na terenie miasta znaleziono po raz pierwszy - mówi inspektor Mariusz Bednarski z Urzędu Gminy. - Nareszcie mamy swój własny jasieniecki pocisk - żartuje.

Można żartować, ponieważ znalezisko nie stanowiło niebezpieczeństwa dla okolicznych mieszkańców.
- Nie było konieczności przeprowadzenia ewakuacji - zapewnia rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu Katarzyna Hajdenrajch-Wojewódzka.
O wykopanym podczas prac kanalizacyjnych pocisku natychmiast zostało poinformowane wojsko i policjanci, którzy pilnowali pocisku do przyjazdu saperów. (MK)
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: