Dzisiaj jest wtorek, 22 wrze�nia 2020. Imieniny: Tomasz, Maurycy
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Jasne, że Klar
Mateusz Adamski, 24 lutego 2010 (11:20), źródło: własne
Dnia 19 lutego 2010 samochód Deutsch – Wagen wraz z lektorką p. Agnieszką Żółkowską przybył na nasze zaproszenie do Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie. Od razu wzbudził zaciekawienie i zainteresowanie młodzieży, szczególnie z klas pierwszych (Ia, Ib, Ic), ponieważ te klasy brały udział w zajęciach z lektorką (projekt skierowany jest do uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego).

Ach, co się tutaj działo! Liczne gry, zabawy, wyścigi, konkursy i oczywiście liczne nagrody sprawiły, że uczniowie chętnie angażowali się do zadań i skrupulatnie wypełniali polecenia lektorki, a najlepsi, i nie tylko zresztą, byli nagradzani za wiedzę, szybki refleks i umiejętność współpracy w grupie. Dzieciaki ćwiczyły zapamiętywanie wyrazów, miały okazję popisać się swą wiedzą o Niemczech i ich historii, odpowiadały po niemiecku na pytania lektorki, uzupełniały krzyżówki, diagramy, wycinały, wykreślały, ścigały się, a nawet zostały zapieczętowane przez panią lektorkę logo akcji. Całej zabawie z uśmiechem przyglądał się Dyrektor naszego Gimnazjum p. Krzysztof Kaźmierczak.

Na koniec ku ogromnej radości zebranych (no, może z wyłączeniem nauczycielki j. niemieckiego p. Iwony Wencel) lektorka DTW p. Agnieszka Żółkowska wręczyła wszystkim specjalne naklejki uprawniające do zwolnienia z pytania na jednej lekcji j. niemieckiego, które, jak się należało spodziewać, stały się niekwestionowanym hitem spotkania.

Znajomość języka niemieckiego, języka naszych zachodnich sąsiadów, staje się coraz bardziej potrzebna we współczesnym świecie. Angażując dzieci w projekty, takie jak Deutsch – Wagen – Tour, uświadamiamy im, że nauka języków obcych to jeden z filarów lepszej przyszłości, jaka roztacza się przed młodym człowiekiem. Uświadamiamy im też jeszcze jedno: nauka ta jest przyjemna.

Iwona Wencel
Nauczycielka języka niemieckiego
w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: