Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Najlepsi radni na tróję z małym plusem
Redakcja, 28 września 2010 (23:45), źródło: Nad Wisłą, www.Nadwisla.pl
Na finiszu kadencji najlepszym z naszych radnych jest – według internautów głosujących na stronie Radni.pl – Mirosław Rojewski. Członek rady gminy Grójec miał w piątek średnią ocen 3,38 (skala od 1 do 6). Dawało mu to drugie miejsce w województwie. Rojewskiemu stopień postawiło 85 osób - podaje gazeta podwarszawska "Nad Wisłą".

– Ja najlepszy? Jestem bardzo zaskoczony, dowiaduję się o tym od pana – powiedział „NW” jeden z najbardziej doświadczonych grójeckich rajców (pełni funkcję trzecią kadencję). Od razu zastrzegł: – Ja na siebie nie głosowałem, w ogóle na tę stronę nie wchodziłem.

Pytany przez „NW”, skąd taki wynik, Rojewski podkreślił, że trudno odpowiedzieć w kilku zdaniach. – Może podam przykład: na początku tej kadencji byłem jedną z dwóch osób, które głosowały przeciw podniesieniu radnym diet. A może doceniono to, że działam w wolontariacie? – zastanawiał się i dodał, że nigdy nie wchodził w żadne układy i zawsze starał się mówić prawdę.

Podobnie jak on oceniani są reprezentanci Goszczyna – Sławomir Mruk (3,33) i Piotr Rozmuszyński (3,23). Nieco niżej, na 3,17: Andrzej Adamczyk (Belsk Duży), Leszek Bobrowski (Błędów), Tomasz Dutkowski (Chynów), Andrzej Pazura, Andrzej Posiewka z Łubnej i Bogdan Sałański (Góra Kalwaria), Piotr Domański (Jasieniec), Edward Dudek i Kazimierz Jańczuk (Konstancin-Jeziorna), Grzegorz Kwiatkowski i Maria Rogowska (Lesznowola), Kazimierz Tomczyk (Nowe Miasto nad Pilicą), Maria Tyborowska i Miłosław Zegadło (Prażmów), Włodzimierz Rasiński, Jacek Szczytowski i Jacek Zachariasz (powiat piaseczyński).

Najgorszy wynik notuje Norbert Proskura z rady powiatu grójeckiego – 2,77 (na Mazowszu 24. pozycja od końca), któremu grozi więzienie za m.in. posługiwanie się fałszywym dyplomem ukończenia studiów. Niewiele lepiej wypadają jego koledzy z tego ciała Janusz Różycki (2,85) i Maciej Dobrzyński (2,86).

Średnią 2,91 mają: Andrzej Konarski (Belsk Duży), Jacek Tołczyk (Błędów), Zygmunt Pindor (Chynów), Andrzej Pietrzak (Góra Kalwaria), Grzegorz Woźniak (Grójec), Jacenty Pyszyński (Jasieniec), Ryszard Machałek i Piotr Potentas (Konstancin-Jeziorna), Gerard Gieleciński i Wiesława Komorowska (Lesznowola), Włodzimierz Wasiak (Mogielnica), Mirosław Bors i Czesław Lewecki (Nowe Miasto nad Pilicą), Teresa Borowska, Leszek Nowacki i Ryszard Podlaski (Piaseczno), Stefan Kwiatkowski (Prażmów), Mirosław Faliszewski, Paweł Młoźniak i Marcin Szatanek (Tarczyn), Stefan Dunin i Łukasz Krawczyński (powiat piaseczyński). (rk)
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (3)
gap, 10.10.2010 12:54
jaki radny taki powit

kowal, 10.10.2010 15:02
jaki radny taka gmina a raczej klub jaki reprezentuje w radzie

gas, 13.10.2010 00:31
Wybierzmy go i jemu podobnych jeszcze raz, tak "godnie" nas reprezentują

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: