Dzisiaj jest sobota, 26 wrzeďż˝nia 2020. Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Cała prawda o grójeckim fotoradarze
Redakcja, 30 września 2010 (11:59), źródło: Jabłonka, www.jablonka.info
Od dłuższego czasu Straż Miejska w Grójcu jest oceniana jak firma, która na zlecenie Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu robi interes na mandatach za przekroczenie prędkości. Czy grójecki fotoradar to maszynka do robienia pieniędzy - sprawdza "Jabłonka". Best Replica Watches https://www.timepiecebuy.me

Półgodzinny postój funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Grójcu na ul. Armii Krajowej z fotoradarem to jak widać powód do skandalu i rozkręcania kolejnej afery. Kilka godzin później na stronie Kroniki Powiatu grójeckiego pojawił się artykuł, a raczej wpis zniesmaczonego obserwatora, który podpisał się Robert. Jego żal do Straży Miejskiej jest ogromny. Rewitalizacja rynku, która przełożyła się na nowe oznakowanie pionowe, w tym ograniczenie prędkości na ul. Armii Krajowej do 30 km/h to zdaniem autora wpisu „nagonka” na kierowców, którzy są łapani ( zapewne celowo ) przez radar ustawiony przez strażników miejskich.

- Drugiego września funkcjonariusze robili pomiary fotoradarem w okolicy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grójcu, oraz przy ul. Armii Krajowej. – komentuje Sławomir Majewski, komendant Straży Miejskiej w Grójcu. - Wszystko to w ramach bezpieczeństwa. Dodam również, że żaden kierowca nie złamał przepisów i z tego dnia nie ma ani jednego mandatu.

Czy znak z ograniczeniem prędkości do 30 km/h to jak twierdzi Pan Robert kaprys Straży Miejskiej bądź burmistrza Jacka Stolarskiego? Wprowadzone oznakowanie jest częścią projektu organizacji ruchu w Grójcu zatwierdzonego przez Powiatowy Zarząd Dróg w Grójcu ( ul. Armii Krajowej to droga powiatowa ) oraz Komendę Powiatową Policji w Grójcu. Na wniosek Starostwa Powiatowego w Grójcu wprowadzono ograniczenie prędkości.

- Zatwierdziliśmy projekt organizacji ruchu – mówi Radosław Kaczmarek, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Grójcu. – Ulica Armii Krajowej jest nowowybudowana, zmieniła się nawierzchnia, co przekłada się na drogę hamowania. Ograniczenie do 30 km/h jest tam potrzebne. Ma ono służyć bezpieczeństwu pieszych.

- My, jako Straż Miejska wykazaliśmy tylko pewną nieprawidłowość w postaci lokalizacji tego znaku – przyznaje Majewski. – Został on ustawiony na wysokości apteki na ul. Armii Krajowej, poprzez co przepis ten obowiązywał tylko do skrzyżowania z ul. Jatkową. Stąd też umieszczony został za tym skrzyżowaniem.

Armii Krajowej jak też Rynek przeszedł ogromną metamorfozę. Ich atrakcyjność wpłynie na większą ilość ludzi spacerujących. W związku z tym, oraz aspektem nawierzchni, która wydłuża drogę hamowania zmieniło się oznakowanie odnośnie ograniczenia prędkości wzdłuż ulicy.

- Na ul. Armii Krajowej miały miejsce dwa śmiertelne potrącenia.- mówi Sławomir Majewski. - Przejście dla pieszych przecinające tą ulicę prowadzi do Ratusza, skąd również odbiera się akty zgonu. Osoby przechodzące przez tą przysłowiową „zebrę” są pogrążeni w żalu w związku ze śmiercią bliskiej osoby, a to wpływa na ich nieuwagę. Jest to bardzo niebezpieczna ulica.
W ostatnich dniach działania Straży Miejskiej w Grójcu przy użyciu urządzenia do pomiaru prędkości zakończyły się nałożeniem mandatu na rekordzistę wśród kierowców łamiących ograniczenia prędkości. Kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością 139 km/h. Fotoradar zakupiony został ze środków magistratu w Grójcu. Uchwałę o jego zakupie przegłosowali wszyscy radni z Rady Miejskiej w Grójcu. Urządzenie to ma poprawić bezpieczeństwo na terenie gminy i miasta.

- Nie jesteśmy instytucją, która przy pomocy jak czytam zabawki zarabia pieniądze dla gminy – dementuje plotki Majewski. – Po raz kolejny wprowadza się mieszkańców gminy i miasta w błąd. Nam chodzi tylko i wyłącznie o bezpieczeństwo. Gdyby każdy kierowca jechał zgodnie z przepisami, my byśmy ich nie karali.

Straż Miejska w Grójcu zaprasza wszystkich zainteresowanych poznaniem prawdy o grójeckim foto radarze na płytę Rynku 18 września. Gdzie podczas otwarcia Placu Wolności funkcjonariusze będą prezentować urządzenie oraz odpowiadać na wszelkie pytania.

Paulina Omen
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: