Dzisiaj jest wtorek, 22 wrze�nia 2020. Imieniny: Tomasz, Maurycy
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
18 osób zginęło pod Nowym Miastem nad Pilicą. Żałoba na Mazowszu i w Łódzkim
Redakcja, 12 paĄdziernika 2010 (10:37), źródło: tvn24.pl / gazeta.pl
W wyniku czołowego zderzenia volkswagena transportera z ciężarowym volvo na miejscu zginęło 16 osób, dwóch rannych zmarło po przewiezieniu do szpitala. Przeżył tylko kierowca ciężarówki. Wojewoda mazowiecki na wniosek prezydenta Bronisława Komorowskiego wprowadził trzydniową żałobę na terenie całego Mazowsza.

Na miejsce tragedii skierowano aż 17 policyjnych psychologów, którzy pomagać mają rodzinom ofiar. - To jedna z największych katastrof drogowych w Polsce - oceniał trzy godziny po wypadku podinspektor Kaczmarek.

To on jako pierwszy poinformował, że transporter był nieprzystosowany do przewozu tak wielu osób. - To zwykła bagażówka. Widzę tylko kilka siedzeń. (...) Nie ma nawet szyb. (...) Ci ludzie w takich warunkach, takim samochodem, z taką prędkością, nie mieli szans - relacjonował na antenie TVN24. - Widok jest przerażający. (...) Pełno śladów krwi - mówił.

Żałoba na Mazowszu i w Łódzkim
Żałoba zostanie wprowadzona dziś o godzinie 12. - Zarządzenie wojewody mazowieckiego w sprawie wprowadzenia trzydniowej żałoby jest przygotowywane - poinformowała Ivetta Biały, rzecznik prasowa.

Z kolei sam wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski na konferencji prasowej zorganizowanej na miejscu wypadku dodał, że żałoba będzie dotyczyć także województwa łódzkiego. Ofiary wypadku byli mieszkańcami powiatu opoczyńskiego.

- Współpracujemy z panią wojewodą łódzką i obydwoje postanowiliśmy o wprowadzenie trzydniowej żałoby w naszych województwach - powiedział Kozłowski.

Kondolencje od prezydenta RP
Prezydent Bronisław Komorowski przekazał we wtorek kondolencje rodzinom i bliskim ofiar wypadku w Nowym Mieście nad Pilicą, w którym zginęło 18 osób.

"Z olbrzymim smutkiem i poruszeniem przyjąłem wiadomość o wypadku drogowym w Nowym Mieście nad Pilicą" - napisał Komorowski w kondolencjach umieszczonych na stronach internetowych Kancelarii Prezydenta.

"To tragicznie wydarzenie pochłonęło życie 18 osób. Pozostawili swoje rodziny, bliskich, przyjaciół i nas wszystkich w głębokim żalu. Łączę się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar tej tragedii" - podkreślił.

Na porannej konferencji prasowej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych kondolencje rodzinom ofiar wypadku złożył także szef resortu Radosław Sikorski.
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: