Dzisiaj jest wtorek, 22 wrze�nia 2020. Imieniny: Tomasz, Maurycy
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Zmiany w samorządach konieczne!
Redakcja, 29 paĄdziernika 2010 (00:27), źródło: www.stanislawkarczewski.pl
Zbliżają się wybory do samorządów terytorialnych wszystkich szczebli-gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Odbędą się 21 listopada, a ewentualna druga tura w wyborach bezpośrednich na wójta, burmistrza i prezydenta 2 tygodnie później. Jest to doskonała okazja do podsumowania działalności dotychczasowych rad gmin, powiatów i województw - pisze na swojej stronie internetowej, senator Stanisław Karczewski.

Cztery lata temu byłem osobiście zaangażowany w kampanię samorządową. Popierałem kandydatów ze swojego komitetu wyborczego- Prawo i Sprawiedliwość oraz kandydata PSL na burmistrza Nowego Miasta nad Pilicą. Wyniki wyborów były zadowalające. Z komitetu Prawa i Sprawiedliwości do Rady Gminy w Nowym Mieście weszło czterech kandydatów, a burmistrzem została popierana przeze mnie kandydatka. Liczyłem na dobrą i owocną współpracę z nowo wybranymi władzami, także powiatowymi. Jako senator Rzeczypospolitej Polskiej, ale także były radny powiatowy i wojewódzki, miałem nadzieję, że nawiążę współpracę z samorządowcami. Przeliczyłem się - podziały partyjne zwyciężyły. Już na samym początku kadencji ani przedstawiciele gminy ani starostwa w Grójcu nie życzyli sobie mojego angażowania się w sprawy lokalne. Stwierdzili widocznie, że moja osoba, kojarzona z partią Prawo i Sprawiedliwość może być przeszkodą w realizowaniu zamierzonych planów i przyjętej linii działania. Wynika to z faktu, że niektóre partie polityczne idą do wyborów z hasłami „apolitycznymi”, dystansując się od swoich korzeni i udają, że nie są związane z żadną formacją polityczną. Podobnie zapowiada się ta kampania. Kolejnym, po cudzie gospodarczym, utopijnym hasłem PO w zbliżających się wyborach jest: „Budujemy drogi, mosty z dala od polityki”. Wynika z tego, że samorządowcy mają się wstydzić swojej partii i nie powinni się z nią identyfikować. Taka postawa jest realna, ale na bardzo krótko. Dzieje się tak tylko w okresie kampanii wyborczej, a po ogłoszeniu wyników rozpoczyna się zacięta walka polityczna i bezwzględne realizowanie, nawet najgorszych programów swoich partii. Przykładem tego jest chociażby reforma służby zdrowia, która rękoma samorządowców z PO miała być przeprowadzona w naszym powiecie. Za wszelką cenę starano się przeforsować przekształcenie szpitala grójeckiego w spółkę prawa handlowego, zarządzaną przez operatora zewnętrznego. Zdecydowany sprzeciw społeczny i negatywne opinie prawie wszystkich rad gmin z naszego powiatu, spowodowały wycofanie się z tego szkodliwego dla pacjentów pomysłu.

Partia Prawo i Sprawiedliwość także i tym razem idzie do wyborów z jasnym przesłaniem, z hasłem adekwatnym do oczekiwań i potrzeb społecznych – „PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ”.

Mam nadzieję, że zbliżające się wybory przyniosą wiele zmian, a niektórzy dotychczasowi samorządowcy dostaną czerwona kartkę. Mam nadzieję, że przyjdą nowi ludzie otwarci na opinię społeczną, gotowi do rozmów z mieszkańcami i wszystkimi , którzy są zainteresowani rozwojem naszych lokalnych społeczności. Liczę, że wraz z nimi przyjdzie nowa jakość, że zniknie nienawiść , zawiść oraz lokalne animozje. Następcy będą nastawieni koncyliacyjnie, na merytoryczną, otwartą , serdeczną i owocną współpracę.

Cztery lata temu Gmina Nowe Miasto nad Pilicą i cały nasz region stały przed wspaniałą perspektywą budowy Miasteczka Filmowego i zalewu nad Pilicą. Finansowanie tej inwestycji było w dużej mierze zagwarantowane przez śp. Panią Minister Grażynę Gęsicką w tzw. środkach indykatywnych. Niestety nowe władze na szczeblu państwowym i samorządowym nie były zainteresowane realizacją pomysłu Prawa i Sprawiedliwości. Pomimo, że miały przyniesione na tacy dwie piękne inwestycje, nie potrafiły tego wykorzystać. Wygrały podziały partyjne, od których w tych wyborach tak bardzo nasi oponenci udają, że się dystansują.
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: