Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Zmiany w samorządach konieczne!
Redakcja, 29 paĄdziernika 2010 (00:27), źródło: www.stanislawkarczewski.pl
Zbliżają się wybory do samorządów terytorialnych wszystkich szczebli-gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Odbędą się 21 listopada, a ewentualna druga tura w wyborach bezpośrednich na wójta, burmistrza i prezydenta 2 tygodnie później. Jest to doskonała okazja do podsumowania działalności dotychczasowych rad gmin, powiatów i województw - pisze na swojej stronie internetowej, senator Stanisław Karczewski.

Cztery lata temu byłem osobiście zaangażowany w kampanię samorządową. Popierałem kandydatów ze swojego komitetu wyborczego- Prawo i Sprawiedliwość oraz kandydata PSL na burmistrza Nowego Miasta nad Pilicą. Wyniki wyborów były zadowalające. Z komitetu Prawa i Sprawiedliwości do Rady Gminy w Nowym Mieście weszło czterech kandydatów, a burmistrzem została popierana przeze mnie kandydatka. Liczyłem na dobrą i owocną współpracę z nowo wybranymi władzami, także powiatowymi. Jako senator Rzeczypospolitej Polskiej, ale także były radny powiatowy i wojewódzki, miałem nadzieję, że nawiążę współpracę z samorządowcami. Przeliczyłem się - podziały partyjne zwyciężyły. Już na samym początku kadencji ani przedstawiciele gminy ani starostwa w Grójcu nie życzyli sobie mojego angażowania się w sprawy lokalne. Stwierdzili widocznie, że moja osoba, kojarzona z partią Prawo i Sprawiedliwość może być przeszkodą w realizowaniu zamierzonych planów i przyjętej linii działania. Wynika to z faktu, że niektóre partie polityczne idą do wyborów z hasłami „apolitycznymi”, dystansując się od swoich korzeni i udają, że nie są związane z żadną formacją polityczną. Podobnie zapowiada się ta kampania. Kolejnym, po cudzie gospodarczym, utopijnym hasłem PO w zbliżających się wyborach jest: „Budujemy drogi, mosty z dala od polityki”. Wynika z tego, że samorządowcy mają się wstydzić swojej partii i nie powinni się z nią identyfikować. Taka postawa jest realna, ale na bardzo krótko. Dzieje się tak tylko w okresie kampanii wyborczej, a po ogłoszeniu wyników rozpoczyna się zacięta walka polityczna i bezwzględne realizowanie, nawet najgorszych programów swoich partii. Przykładem tego jest chociażby reforma służby zdrowia, która rękoma samorządowców z PO miała być przeprowadzona w naszym powiecie. Za wszelką cenę starano się przeforsować przekształcenie szpitala grójeckiego w spółkę prawa handlowego, zarządzaną przez operatora zewnętrznego. Zdecydowany sprzeciw społeczny i negatywne opinie prawie wszystkich rad gmin z naszego powiatu, spowodowały wycofanie się z tego szkodliwego dla pacjentów pomysłu.

Partia Prawo i Sprawiedliwość także i tym razem idzie do wyborów z jasnym przesłaniem, z hasłem adekwatnym do oczekiwań i potrzeb społecznych – „PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ”.

Mam nadzieję, że zbliżające się wybory przyniosą wiele zmian, a niektórzy dotychczasowi samorządowcy dostaną czerwona kartkę. Mam nadzieję, że przyjdą nowi ludzie otwarci na opinię społeczną, gotowi do rozmów z mieszkańcami i wszystkimi , którzy są zainteresowani rozwojem naszych lokalnych społeczności. Liczę, że wraz z nimi przyjdzie nowa jakość, że zniknie nienawiść , zawiść oraz lokalne animozje. Następcy będą nastawieni koncyliacyjnie, na merytoryczną, otwartą , serdeczną i owocną współpracę.

Cztery lata temu Gmina Nowe Miasto nad Pilicą i cały nasz region stały przed wspaniałą perspektywą budowy Miasteczka Filmowego i zalewu nad Pilicą. Finansowanie tej inwestycji było w dużej mierze zagwarantowane przez śp. Panią Minister Grażynę Gęsicką w tzw. środkach indykatywnych. Niestety nowe władze na szczeblu państwowym i samorządowym nie były zainteresowane realizacją pomysłu Prawa i Sprawiedliwości. Pomimo, że miały przyniesione na tacy dwie piękne inwestycje, nie potrafiły tego wykorzystać. Wygrały podziały partyjne, od których w tych wyborach tak bardzo nasi oponenci udają, że się dystansują.
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (14)
gap, 06.11.2010 12:37
Jak, Wy jesteście prawi i sprawiedliwi,to Ja jestem św.Mikołaj.sfKfrUvnF, 15.05.2012 12:14
car insurance 332257 pennsylvania health insurance ddryc

MzjmoAEn, 21.05.2012 12:24
auto owners insurance 8211 home insurance nmqCYYezaEWmOMWSqkYKI, 30.05.2012 12:14
propecia 906919 cialis 730


IZahtoKRbRot, 03.06.2012 10:36
levitra 217579 propecia 182GlRTtjmzNHe, 23.01.2013 03:10
cheap auto insurance ymewaa cheap car insurance :D propecia 933362


Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: