Dzisiaj jest sobota, 26 wrzeďż˝nia 2020. Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Klimat przedwyborczy w Tarczynie
Redakcja, 2 listopada 2010 (10:50), źródło: własne
Zbliżają się wybory samorządowe. To szczególnie ważny moment dla społeczności lokalnych takich, jak np. Tarczyn. Mieszkańcy Tarczyna będą wybierali swoich przedstawicieli do rady gminy oraz pierwszego gospodarza swojej gminy – Burmistrza. Do tej pory funkcję burmistrza sprawowała Pani Barbara Galicz.

Pomimo że do wyborów pozostały trzy tygodnie, na ulicach Tarczyna nie widać znaczącej aktywności potencjalnych kandydatów. Nie są prowadzone akcje informujące o komitetach wyborczych. Mieszkańcy Tarczyna na kilkanaście dni przed wyborami nie widzą, na kogo powinni oddać swój cenny głos. A przecież uczestnictwo w wyborach to spełnienie moralnego obowiązku obywatela. Można by oczekiwać od osób mających ambicje sprawowania funkcji przedstawicielskich, aby rzetelnie przedstawiły swoją ofertę i komitetu wyborczego. Dzięki temu wyborca miałby pełny obraz informacji i mógłby podjąć rozsądną decyzję, an kogo oddać swój głos.

Jak ustalono w Okręgowej Komisji Wyborczej, do tej pory zarejestrowany został jeden komitet wyborczy – Komitet Wyborczy Barbary Galicz – obecnej Pani Burmistrz. Komitet proponuje w większości te same osoby, które obecnie są już fake watches patek philippe przedstawicielami w gminie. Widać więc, że wybór mieszkańców Tarczyna jest ograniczony. Nawet jeśli uważa się, że dotychczasowa praca przedstawicieli spełniała oczekiwania mieszkańców, to dla dobra demokracji powinno pojawić się więcej komitetów wyborczych. Większa liczba komitetów pomogłaby w ukazaniu różnicy programowych między nimi. To ważna kwestia zważywszy na fakt, że w gminach są bardzo praktyczne problemy do rozwiązania. Pokazanie różnic programowych dałoby skuteczniejszy przekaz dla mieszkańców, na kogo warto oddać swój głos.

Autorem jest Filip Powroźnik – prezes kancelarii prawnej LEXADVISOR w Tarczynie
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: