Dzisiaj jest sobota, 26 wrzeďż˝nia 2020. Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Pływacki trójmecz z udziałem reprezentantów Grójca oraz Warki
Redakcja, 5 listopada 2010 (11:41), źródło: materiały prasowe
Sekcja pływacka GOS w dniu 23 października 2010 roku uczestniczyła w trójmeczu pływackim. Zawody rozegrane zostały na terenie pływalni Zespółu Szkół Rolniczych - Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego im. Stanisława Staszica w Miętnem. W zawodach uczestniczyły reprezentacje Warki, Grójca i gospodarze Miętne.

Pływano w stylach dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Oddzielnie klasyfikowano dziewczęta i chłopców. Zawodnicy podzieleni byli także na kategorie wiekowe. GOS Mazowsze reprezentowali: Julia Goszczyńska, Marta Wolszczak, Jana Hupało, Kacper Ryczkowski, Jakub Kosiorek, Anastazja i Daria Trafisz, Szymon Bukowski, Ariel i Dorian Bienkiewicz oraz Jakub Bałut. Nasi pływacy osiągnęli bardzo dobre wyniki indywidualne. Julia Goszczyńska wygrała 25 metrów stylem dowolnym w kategorii kl.0. Tym samym stylem kategorię gimnazjalistek wygrała Daria Trafisz na 50 metrów. Dowolnym pływały jeszcze: Jana Hupalo, Marta Wolszczak i Anastazja Trafisz tym razem bez medali. Chłopcy także wypadli dobrze. Ariel i Dorian Bienkiewicz zajęli odpowiednio, drugie i trzecie miejsce, a Jakub Bałut był czwarty, na dystansie OPEN 50m. Ponadto dowolnym pływali jeszcze Kacper Ryczkowski, Jakub Kosiorek i Szymon Bukowski. Styl klasyczny to znowu dobry występ i wygrana Julii Goszczyńskiej. Na 50 metrów wygrała także Daria Trafisz. Anastazji Trafisz, Janie Hupalo i Marcie Wolszczak poszło trochę gorzej , ale dzielnie walczyły. Chłopcy klasycznym zwyciężali dwukrotnie. Kacper Ryczkowski w klasach 3-4 na 25 metrów i Ariel Bienkiewicz w OPEN 50 metrów. W tej ostatniej kategorii trzeci był Jakub Bałut. Klasyczny pływali jeszcze Jakub Kosiorek i Szymon Bukowski. Styl grzbietowy dziewcząt to znowu wygrana Julii Goszczyńskiej na 25 metrów w kategorii kl.0. Julia Wygrała wszystko co było do wygrania. Podobnie jak Daria Trafisz w kategorii gimnazjum. Wielkie gratulacje. Startowały jeszcze Anastazja Trafisz, Marta Wolszczak i Jana Hupało. Wśród chłopców w grzbietowym mieliśmy tylko jednego zwycięzcę, Dorian Bienkiewicz OPEN 50 metrów. Trzeci w tej samej kategorii był Jakub Bałut a czwarty Ariel Bienkiewicz. Grzbietem płynęli jeszcze Jakub Kosiorek i Szymon Bukowski. Punktacja drużynowa: I miejsce Warka 267 pkt. , II miejsce Miętne 187 pkt. a III miejsce Grójec 131 pkt.

Mamy jeszcze pewien dystans do przepłynięcia aby dorównać takim zespołom jak np. Warka. Nasi instruktorzy już jednak nad tym pracują. Wszyscy zawodnicy i opiekun mieli zapewniony posiłek regeneracyjny. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom zawodów. Dzieci jak zawsze pełne werwy i radości walczyły o dobre wyniki. Szczególnie podziękowania dla Piotra Kiliana, który „poświecił” sobotę i opiekował się naszymi pływakami podczas zawodów. Dziękuję także rodzicom, którzy jak kibice naszych siatkarzy, jeżdżą na wszystkie wyjazdy naszych młodych pływaków. Dzięki nim mamy fajne fotki.

Ireneusz Wojciechowski
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: