Dzisiaj jest wtorek, 21 wrze�nia 2021. Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Większość przeciw rewolucji
Redakcja, 2 grudnia 2010 (16:08), źródło: Nad Wisłą, www.Nadwisla.pl
Mieszkańcy zaufali dotychczasowym włodarzom. Druga tura będzie potrzebna tylko w Belsku Dużym, Chynowie i Warce - pisze na łamach gazety "Nad Wisłą" Mateusz Adamski.

Głosowanie nie przyniosło znacznych zmian w samorządach powiatu grójeckiego. W zdecydowanej większości wyborcy wybrali dotychczasowych burmistrzów i wójtów na kolejną kadencję. Spośród dziesięciu gmin tylko w trzech potrzebna będzie dogrywka.

W Grójcu pewne zwycięstwo odniósł gospodarz gminy Jacek Stolarski, uzyskując ponad 63-procentowe poparcie. Na jego kontrkandydata – wicenaczelnego gazety „Okolica” Artura Banasiewicza – głos oddało 36,4 proc. wybierających. Stolarski może być też spokojny o radę miejską, gdzie będzie rządzić przychylna mu większość (cztery wpierające go komitety obejmą w 21-osobowej radzie 13 mandatów).

Duże zaskoczenie w Warce, gdzie do wyłonienia burmistrza potrzebna będzie druga tura. 21 listopada najlepszy wynik miał rządzący dotąd Zygmunt Pałczyński – 40,8 proc. Ale wyprzedził Dariusza Gizkę, pracownika Centrum Rekreacyjno-Sportowego na Bielanach, o zaledwie 109 głosów.

Dogrywki nie będą potrzebne za to w Mogielnicy i w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie dotychczasowi burmistrzowie – Sławomir Chmielewski i Barbara Gąsiorowska – wygrali w pierwszej turze. Chmielewski pokonał przewodniczącego rady miejskiej Adama Stępniaka, zdobywając 55,5 proc. głosów. Natomiast Gąsiorowska nie dała szans dwóm kontrkandydatom, osiągając ponad 63-procentowe poparcie.

Podobnie sprawa wyglądała w czterech innych gminach powiatu. Zdecydowanymi triumfatorami okazali się wójtowie: Błędowa Marek Mikołajewski (60,1 proc.), Jasieńca Marek Pietrzak (61,8 proc.) i Pniew Wiesław Nasiłowski (62,6 proc.). Trzecią kadencję z rzędu gminą Goszczyn będzie rządzić Sławomir Słabuszewski, który nie miał rywala. Uzyskał poparcie 83,4 proc.

Dogrywka będzie potrzebna w Chynowie. To jedyna gmina w powiecie, w której dotychczasowy włodarz – tu Grzegorz Górski – nie ubiegał się o reelekcję. Zwycięzcą pierwszej tury z prawie 43-procentowym poparciem okazał się Tadeusz Zakrzewski. W dogrywce szef gminnych inwestycji spotka się z Małgorzatą Woźniak. Radna powiatu o włos wyprzedziła trzeciego na mecie Ireneusza Komorowskiego, zdobywając 29 głosów więcej.

W najbliższą niedzielę ponownie do urn pójdą również mieszkańcy gminy Belsk Duży. Z 32,2-procentowym poparciem pierwszą turę wygrał wójt Andrzej Małachowski, który teraz zmierzy się z byłym starostą Władysławem Piątkowskim, na którego głos oddało 24,4 proc. wyborców.

Mateusz Adamski

Richard Mille Replica Watches Richard Mille Replica
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: