Dzisiaj jest wtorek, 22 wrze�nia 2020. Imieniny: Tomasz, Maurycy
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Odwleka się remont muzeum w Warce
Redakcja, 4 grudnia 2010 (10:49), źródło: Nad Wisłą, www.Nadwisla.pl
Przetarg na generalną przebudowę i rozbudowę Muzeum im. Pułaskiego będzie ogłoszony jeszcze raz, na początku roku – poinformowała „NW” sekretarz powiatu Anna Matyjas. Poprzednie postępowania trzeba było unieważnić, bo oferty firm przewyższały kwotowo sumę, którą na przedsięwzięcie zarezerwował samorząd powiatu.

W ramach inwestycji dofinansowanej przez UE osiemnastowieczny pałac na Winiarach przejdzie gruntowną renowację oraz zyska dodatkowe wnętrza i nową ekspozycję. Obok dawnej siedziby rodu Pułaskich powstanie Centrum Edukacyjno-Muzealne z salą koncertowo-wystawienniczą na 150 osób, archiwami i pomieszczeniami biurowymi. Zmiany obejmą 15-hektarowy park – powstaną ścieżki edukacyjne i pomost z widokiem na dolinę Pilicy, przybędzie lamp i ławek. Prace mają potrwać do połowy 2012 roku. Na razie dokonano przygotowań do przedsięwzięcia, wyburzając dawną oborę i szalety.

Nieczynne od ponad roku muzeum (długo czekano na podpisanie umowy na unijne dofinansowanie, teraz przesuwa się start robót) ostatni poważny remont przeszło 43 lata temu. (pc)

Więcej informacji o rewitalizacji zespołu pałacowo-parkowego w Warce można znaleźć pod adresem: Panerai replica watches https://www.pamreplica.me
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: