Dzisiaj jest wtorek, 21 maja 2019. Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Pseudomagister z rady skazany
Redakcja, 10 grudnia 2010 (15:30), źródło: Nad Wisłą, www.Nadwisla.pl
Półtora roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata - swój finał w sądzie znalazła głośna sprawa podrobionego dyplomu samorządowca Norberta P.Panerai replica watches https://www.pamreplica.me

W maju 2009 r. wyszło na jaw, że pracujący w Szkole Podstawowej nr 2 w Grójcu nauczyciel wuefu – a zarazem radny powiatu – Norbert P. posługiwał się fałszywym dyplomem ukończenia studiów i uczył dzieci bez wymaganych uprawnień.

P. natychmiast zrezygnował ze wszystkich pełnionych funkcji, zrzekł się członkostwa w strukturach grójeckiej PO, której był sekretarzem, i stanowiska przewodniczącego Komisji Integracji Europejskiej i Promocji rady.

Sprawą zajęła się prokuratura. Po prawie ośmiomiesięcznym postępowaniu przygotowawczym w lutym 2010 r. odbyła się pierwsza rozprawa. Śledczy postawili Norbertowi P. siedem zarzutów. Wszystkie wynikały z posługiwania się fałszywym dyplomem i przedkładania go kolejnym pracodawcom i instytucjom (w tym dyrektorom: publicznego gimnazjum w Grójcu, publicznej podstawówki w Grójcu, Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu i Grójeckiego Ośrodka Sportu).

Najpoważniejszy zarzut dotyczył pobierania w okresie od października 2002 r. do maja 2009 nienależnie przysługującego wynagrodzenia (w sumie 167 tys. zł). Ponadto w 2004 r. podrobiony dokument posłużył P. do uzyskania awansu zawodowego na nauczyciela kontraktowego w zakresie wychowania fizycznego, A w 2008 r. przedłożył go jako kandydat na trzysemestralne studia podyplomowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi.

Swój epilog sprawa znalazła 8 listopada w Sądzie Rejonowym w Grójcu. Półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby czterech lat, zakaz zajmowania stanowiska nauczyciela przez trzy lata, a także obowiązek zwrotu pokrzywdzonym instytucjom 59 888 zł w terminie dwóch lat od uprawomocnienia się orzeczenia – taki wyrok usłyszał Norbert P.

– 15 listopada orzeczenie się uprawomocniło. Nie złożono wniosku o jego pisemne uzasadnienie – informuje „NW” sędzia Justyna Mazur, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Radomiu.

P. swój mandat radnego powiatu sprawował do samego końca kadencji, czyli do listopada bieżącego roku. W ostatnich wyborach samorządowych już jednak nie startował. (ma)
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: