Dzisiaj jest wtorek, 21 wrze�nia 2021. Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Pseudomagister z rady skazany
Redakcja, 10 grudnia 2010 (15:30), źródło: Nad Wisłą, www.Nadwisla.pl
Półtora roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata - swój finał w sądzie znalazła głośna sprawa podrobionego dyplomu samorządowca Norberta P.Panerai replica watches https://www.pamreplica.co

W maju 2009 r. wyszło na jaw, że pracujący w Szkole Podstawowej nr 2 w Grójcu nauczyciel wuefu – a zarazem radny powiatu – Norbert P. posługiwał się fałszywym dyplomem ukończenia studiów i uczył dzieci bez wymaganych uprawnień.

P. natychmiast zrezygnował ze wszystkich pełnionych funkcji, zrzekł się członkostwa w strukturach grójeckiej PO, której był sekretarzem, i stanowiska przewodniczącego Komisji Integracji Europejskiej i Promocji rady.

Sprawą zajęła się prokuratura. Po prawie ośmiomiesięcznym postępowaniu przygotowawczym w lutym 2010 r. odbyła się pierwsza rozprawa. Śledczy postawili Norbertowi P. siedem zarzutów. Wszystkie wynikały z posługiwania się fałszywym dyplomem i przedkładania go kolejnym pracodawcom i instytucjom (w tym dyrektorom: publicznego gimnazjum w Grójcu, publicznej podstawówki w Grójcu, Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu i Grójeckiego Ośrodka Sportu).

Najpoważniejszy zarzut dotyczył pobierania w okresie od października 2002 r. do maja 2009 nienależnie przysługującego wynagrodzenia (w sumie 167 tys. zł). Ponadto w 2004 r. podrobiony dokument posłużył P. do uzyskania awansu zawodowego na nauczyciela kontraktowego w zakresie wychowania fizycznego, A w 2008 r. przedłożył go jako kandydat na trzysemestralne studia podyplomowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi.

Swój epilog sprawa znalazła 8 listopada w Sądzie Rejonowym w Grójcu. Półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby czterech lat, zakaz zajmowania stanowiska nauczyciela przez trzy lata, a także obowiązek zwrotu pokrzywdzonym instytucjom 59 888 zł w terminie dwóch lat od uprawomocnienia się orzeczenia – taki wyrok usłyszał Norbert P.

– 15 listopada orzeczenie się uprawomocniło. Nie złożono wniosku o jego pisemne uzasadnienie – informuje „NW” sędzia Justyna Mazur, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Radomiu.

P. swój mandat radnego powiatu sprawował do samego końca kadencji, czyli do listopada bieżącego roku. W ostatnich wyborach samorządowych już jednak nie startował. (ma)
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: