Dzisiaj jest wtorek, 21 maja 2019. Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Oskarżeni w trybie wyborczym
Redakcja, 16 grudnia 2010 (16:51), źródło: Jabłonka, www.jablonka.info
Wyborom zawsze towarzyszą emocje. Tegoroczne były jednak nimi przepełnione. Wiele spraw toczyło się „za kulisami”. Dużą popularnością cieszyły się postępowania w trybie wyborczym. Dzisiaj można zanucić pod nosem fragment piosenki Perfectu „emocje opadły jak po wielkiej bitwie kurz”. IWC replica watches https://www.iwcwatch.org

Panujący przed wyborami „klimat” można by skomentować fragmentem popularnego w ostatnim czasie utworu „ Raz po raz, straszą nas, mówią, wprost, że to finał Rok, może pięć, komet deszcz i schluss”. Oskarżenia w trybie wyborczym sypały się jak z rękawa.

Najbardziej spektakularną była sprawa przeciwko „Super Ekspressowi” z oskarżenia wójta Pniew Wiesława Nasiłowskiego. Dziennik opublikował 12 listopada artykuł pt. „Podejrzany o oszustwo Wiesław Nasiłowski chce być wójtem”.

Postanowienie Sądu Okręgowego w Radomiu nakazuje Sławomirowi Jastrzębowskiemu – Redaktor Naczelny gazety „Super Ekspress” przeproszenie osoby, której dobra osobiste zostały naruszone ( wójt Wiesław Nasiłowski). Postanowienie nakazuje publikację w Super Ekspresie oraz internetowym wydaniu tej gazety oświadczenia. Dodatkowo podobne oświadczenie ma ukazać się w najbliższy wydaniu gazety Jabłonka. Zakazuje również Sławomirowi Jastrzębowskiemu dopuszczania do publikacji w gazecie, której jest redaktorem, nieprawdziwych informacji dotyczących Wiesława Nasiłowskiego.

Kolejne oskarżenie w trybie wyborczym wystosował radny Dariusz Piątkowski. Uważał on, że Paulina Omen, redaktor naczelna „Jabłonki” w artykule pt. „Cisza i spokój – to sesja miejska w Grójcu” opublikowanym dn. 3 listopada nazwała Dariusz Piątkowskiego „aferzystą”. Radny odczytał artykuł jakoby byłby zamieszany w afery, w związku z tym domagał się przeprosin oraz wpłaty określonej przez niego kwoty na szczytny cel. Postanowieniem Sądu Okręgowego w Radomiu z dnia 10 listopada wniosek został oddalony.

Następnym w szeregu oskarżonych w trybie wyborczym był Andrzej Wawrzyniak. Wniosek skierował Jacek Szydło, a dotyczył on artykułu opublikowanego na łamach „Życia Grójca” pt. „Specjaliści od manipulacji i szybkich karier”. Wnioskodawca wniósł o przeproszenie. Postanowieniem z dn. 18 listopada Sąd Okręgowy w Radomiu oddalił wniosek Jacka Szydły.

Oskarżenie do Sądu skierował również Witold Wójcik przeciwko Celinie Gulinie. Sąd Okręgowy w Radomiu postanowił nie oddalać wniosku. Kandydatka do Rady Powiatu odwołała się od tej decyzji do Sądu Apelacyjnego w Lublinie, gdzie wygrała sprawę.

Okres przed wyborami samorządowymi w powiecie grójeckim pełen był emocji i niepotrzebnych przepychanek. Już po wyborach, ale czy emocje na pewno opadły?

Paulina Omen
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (15)
AcapngZfOqC, 02.05.2012 11:59
Może trochę nie na temat.Osoby, ktf3re nie idą na wybory pgazrteosne są w mass mediach jako zrezygnowane, bezradne, pogodzone z losem itd.. Czy to jest pełny obraz? Co z tymi, ktf3rzy bez politykf3w dobrze sobie radzą. Nie narzekają. Sami dla siebie są senatorami, posłami, premierami swojego życia. Może większość społeczeństwa głosuje po prostu na siebie?Polska to nie Afganistan czy Irak, gdzie władza może wpaść w ręce szaleńca, ktf3ry rzeczywiście miałby wpływ na nasze życie. Polska scena polityczna jest umiarkowanie spolaryzowana. Bez względu na to kto wygra nie będzie to miało większego wpływu na życie Kowalskiego, na polską gospodarkę o tym decyduje wiele innych czynnikf3w. Bez względu na to, kto za tydzień wygra wybory, obudzimy się w tym samym (co by o nim nie mf3wić) w miarę bezpiecznym kraju, w ktf3rym nasz los będzie leżał w naszych rękach (uwzględniając oczywiście indywidualne ograniczenia każdego człowieka).Ani Beata Kempa nie sprawi, że zrezygnuję z jointa, ani Janusz Palikot nie namf3wi mnie na niego jeśli nie będę miał ochoty.Wiem, że to co napisałem można kontrargumentować ale przecież Wiem.

dPaWpeDSqMx, 03.05.2012 05:03
35Onpe naxpohqbltnd

urpwcOYKQ, 18.05.2012 10:31
skoro połowa polaków uważa ,że Jaruzelski zrobił dobrze ogłaszając stan wojenny ...to mnie już wyniki takich sond nie dziwiąto wynik wyprania mózgów przez komunistów i dzielnej kontynuacji tego wspaniałego dzieła przez wyborczą

order prednisone online nexium

aHNSGHOeSVI, 31.05.2012 05:14
Grajdoł to już popsuł sobie markę, do tego ta zmiana nazwy to totalna porażka, oni przecież tyle stracili na oglądalności, widać ile im odebrał wirtualnygarwolin, a dobry obyczaj nakazuje żeby redakcje pomiędzy sobą współpracowały, dla tego ciesze się że TV potrafi to robić, z tego co widzę to właśnie grajdoł stał się zaściankiem portalowy, i nie potrafi z nikim współpracować. Pani Kasia widać ma więcej rozumu niż właściciele grajdoł, a pewnie dzięki takiej współpracy zdobyła kilka extra tematów, ale pewnie oni wiedzą lepiej.Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi – mi bardziej chodziło o to że dodając komentarz pojawia mi sie informacja po angielsku że komentarz czeka na akceptacje administratora, i takich smaczków jest jeszcze trochę po angielsku a nie po polsku.

car insurance quote car insurance quotes

CeyHECLRHHHhO, 01.06.2012 08:26
Ci co im żal serce ściska będą Was krytykować, ale na nic te wysiłki, bo Jesteście świetnym projektem.To dzięki Wam wiem co dzieje się w powiecie, jak wyglądają i co proponują nam nasi lokalni politycy, jakie nowości w kulturze. Jeszcze poproszę Was o relacje sportowe i będzie prawie doskonale. Mieszkam w gminie Maciejowice i nic nie słyszałem o zmianie w PKS. Rozwijajcie się i informujcie nas o wszystkim, będę Was wspierał. Pozdrawiam.

car insurance quote car insurance quotes

CNZLZHAdgmzPhMdOjBo, 02.06.2012 04:59
Panie administratorze:1. Dla czego nie mogę skomentować tekstu z wystawy?2. Dla czego nie widzę loga grajdoła (kuriera), nie chcecie z nimi współpracować? a może oni z wami?3. Czy koś z waszej ekipy mógł by się pokusić o małe tłumaczenia tekstów które pojawią się po dodaniu np. komentarza, niestety w wielu miejscach pojawiają się angielskie teksty.

cheap car insurance insurance auto auctions
eJGcziSIUxT, 17.01.2013 23:35
car insurance rates ycieb cheapest car insurance 52702 viagra 8381

ugg boots, 12.09.2014 21:52
<UGG Boots Sale[url=http://www.deinding-bw.de/lib/]UGG Boots[/url]
ugg boots http://www.deinding-bw.de/lib/

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: