Dzisiaj jest wtorek, 21 wrze�nia 2021. Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Oskarżeni w trybie wyborczym
Redakcja, 16 grudnia 2010 (16:51), źródło: Jabłonka, www.jablonka.info
Wyborom zawsze towarzyszą emocje. Tegoroczne były jednak nimi przepełnione. Wiele spraw toczyło się „za kulisami”. Dużą popularnością cieszyły się postępowania w trybie wyborczym. Dzisiaj można zanucić pod nosem fragment piosenki Perfectu „emocje opadły jak po wielkiej bitwie kurz”. IWC replica watches https://www.iwcwatch.org

Panujący przed wyborami „klimat” można by skomentować fragmentem popularnego w ostatnim czasie utworu „ Raz po raz, straszą nas, mówią, wprost, że to finał Rok, może pięć, komet deszcz i schluss”. Oskarżenia w trybie wyborczym sypały się jak z rękawa.

Najbardziej spektakularną była sprawa przeciwko „Super Ekspressowi” z oskarżenia wójta Pniew Wiesława Nasiłowskiego. Dziennik opublikował 12 listopada artykuł pt. „Podejrzany o oszustwo Wiesław Nasiłowski chce być wójtem”.

Postanowienie Sądu Okręgowego w Radomiu nakazuje Sławomirowi Jastrzębowskiemu – Redaktor Naczelny gazety „Super Ekspress” przeproszenie osoby, której dobra osobiste zostały naruszone ( wójt Wiesław Nasiłowski). Postanowienie nakazuje publikację w Super Ekspresie oraz internetowym wydaniu tej gazety oświadczenia. Dodatkowo podobne oświadczenie ma ukazać się w najbliższy wydaniu gazety Jabłonka. Zakazuje również Sławomirowi Jastrzębowskiemu dopuszczania do publikacji w gazecie, której jest redaktorem, nieprawdziwych informacji dotyczących Wiesława Nasiłowskiego.

Kolejne oskarżenie w trybie wyborczym wystosował radny Dariusz Piątkowski. Uważał on, że Paulina Omen, redaktor naczelna „Jabłonki” w artykule pt. „Cisza i spokój – to sesja miejska w Grójcu” opublikowanym dn. 3 listopada nazwała Dariusz Piątkowskiego „aferzystą”. Radny odczytał artykuł jakoby byłby zamieszany w afery, w związku z tym domagał się przeprosin oraz wpłaty określonej przez niego kwoty na szczytny cel. Postanowieniem Sądu Okręgowego w Radomiu z dnia 10 listopada wniosek został oddalony.

Następnym w szeregu oskarżonych w trybie wyborczym był Andrzej Wawrzyniak. Wniosek skierował Jacek Szydło, a dotyczył on artykułu opublikowanego na łamach „Życia Grójca” pt. „Specjaliści od manipulacji i szybkich karier”. Wnioskodawca wniósł o przeproszenie. Postanowieniem z dn. 18 listopada Sąd Okręgowy w Radomiu oddalił wniosek Jacka Szydły.

Oskarżenie do Sądu skierował również Witold Wójcik przeciwko Celinie Gulinie. Sąd Okręgowy w Radomiu postanowił nie oddalać wniosku. Kandydatka do Rady Powiatu odwołała się od tej decyzji do Sądu Apelacyjnego w Lublinie, gdzie wygrała sprawę.

Okres przed wyborami samorządowymi w powiecie grójeckim pełen był emocji i niepotrzebnych przepychanek. Już po wyborach, ale czy emocje na pewno opadły?

Paulina Omen
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: