Dzisiaj jest pi�tek, 14 sierpnia 2020. Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Krzysztof Skorupski - mistrz kierownicy z Błędowa
Redakcja, 23 grudnia 2010 (11:55), źródło: www.bledow.pl
W dniu 11 grudnia 2010r. w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie zostały rozdane tytuły mistrzowskie we wszystkich konkurencjach Sportu Samochodowego za sezon 2010r. W klasie narodowej tytuł Mistrza Polski zdobył ponownie mieszkaniec Gminy Błędów Krzysztof Skorupski.

W sezonie 2010 odbyło się 6 rund. Zawodnicy reprezentowali Polskę startując m.in. w Czechach, Austrii na Litwie, na Węgrzech oraz w Polsce. Krzysztof na najwyższym podium stawał czterokrotnie, raz był drugi i raz znalazł się poza podium z powodu startu w tym czasie w ogólnopolskich zawodach kartingowych „As w karcie”.
W klasyfikacji końcowej uzyskał przewagę nad drugim zawodnikiem 8,5 pkt. co dało mu zwycięstwo i tytuł Mistrza Polski. Równolegle do Mistrzostw Polski zawodnicy zdobywali również punkty w Pucharze Polski, gdzie laureatem pierwszego miejsca został również Skorupski Krzysztof.

Krzysiek swoją przygodę ze sportem samochodowym rozpoczął w 2007r startując na szayowozach. W połowie sezonu 2008r przesiadł się na Fiata SC. i zakończył go jako drugi wicemistrz. Natomiast rok 2009 i 2010 obfitował w zwycięstwa, co dawało Krzyśkowi tytuły Mistrzowskie. Po zakończeniu ostatniego sezonu autko zostało sprzedane, ponieważ Krzysiek planuje starty w wyższej klasie, a więc do zobaczenia w przyszłym sezonie.
O rallycrosie słów kilka...

Od kilku lat na arenie polskich sportów samochodowych coraz większą popularność zyskuje dyscyplina zwana rallycrossem. Przypomina to nieco odcinek specjalny rajdu, ale rozgrywany na torze zamkniętym. Na niezbyt długiej pętli ,wytyczonej częściowo po asfalcie, częściowo po szutrze startuje jednocześnie kilku zawodników. Wygrywa ten, który przejedzie pierwszy linię mety w finale, do którego dostaje się 7 zawodników wyłonionych w trzech kolejnych biegach kwalifikacyjnych.

Zawodnik z najlepszym czasem startuje w finale z tzw. pole position, czyli praktycznie z tego pola startowego, które sam sobie wybierze, uznając je za najodpowiedniejsze. Konfiguracja toru pozwala obserwować odbywającą się na nim walkę przez cały czas, bez względu na miejsce, w którym obserwator się znajduje. A jest co oglądać, ponieważ jest to sport niezwykle replica watches widowiskowy ze względu na bliski kontakt zawodników, liczne stłuczki, stuknięcia, oderwane fragmenty karoserii latające po torze oraz to, co kibice lubią najbardziej – efektowne dachowania. Charakterystyka toru powoduje, że jeśli spotka się kilku kierowców o równorzędnych umiejętnościach w porównywalnych samochodach, walka trwa rzeczywiście od startu do mety i o zwycięstwie decyduje technika jazdy. Atrakcyjność tego sportu podnosi kilka czynników, przede wszystkim same auta. W rallycrossie nie jest istotna kwestia prędkości samochodów, ale ich przyspieszenie, pozwalające na najbardziej efektywne pokonywanie odcinków pomiędzy zakrętami.

Linki do stron gdzie można poczytać o Krzyśku:
www.rallycross.com.pl
www.rallycross.pl
www.pzm.pl
www.klasanarodowa.rallycross.pl Panerai replica watches https://www.bloglista.net
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: