Dzisiaj jest poniedziaďż˝ek, 25 stycznia 2021. Imieniny: Tatiany, Pawła, Miłosza
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Redakcja, 1 lutego 2011 (23:01), źródło: materiały prasowe
W Publicznym Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie 27.01.2011r. odbyła się niezwykła lekcja historii. Uczestniczyli w niej uczniowie klas trzecich oraz goście pan Zbigniew Niziński - przedstawiciel fundacji „Pamięć, która trwa”, pan Józef Grudziąż - mieszkaniec Błędowa oraz pan Jacek Adamski - sekretarz gminy.

Pokaz multimedialny przygotowany przez pana Nizińskiego ukazał, jak ściśle powiązane są losy Polaków i Żydów okresu Holokaustu. Uczniowie poznali historie wielu żydowskich rodzin ukrywanych przez rodziny polskie. Usłyszeli o miejscach męczeństwa i Replica Dewitt Rolex Yachtmaster pochówków Żydów .Poznali Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata- tych, którzy ratowali żydowskie rodziny narażając własne życie, często je tracąc.

Pan Józef Grudziąż z pasją opowiedział o wysiłku, jaki włożył w odbudowę i pielęgnację cmentarza żydowskiego w Błędowie. Spotkanie zakończyło się przejściem młodzieży oraz opiekunów na cmentarz.

Jedna z uczennic na stronie gimnazjum napisała „Wchodząc na cmentarz ma się wrażenie, że stąpa się po orologi patek philippe replica ludziach, wciąż żywych w naszej pamięci. Powstrzymujemy się od zbędnych słów, aby nie zakłócać ich spokoju, aby uczcić ich pamięć, która nie raz już była znieważana”.

Spotkanie to, stało się nie tylko lekcją historii, ale też lekcją wrażliwości na los drugiego człowieka.

Zespół Szkół w Błędowie
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: