Dzisiaj jest wtorek, 21 wrze�nia 2021. Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Warka wspomniała powstanie 1863
Redakcja, 2 lutego 2011 (12:42), źródło: Nad Wisłą, www.nadwisla.pl
22 stycznia Warka uczciła 148. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele św. Mikołaja w Warce. Po niej uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863 r. w Nowej Wsi wykonali program słowno-muzyczny pt. „Był taki rok ‘63”. Po spektaklu mieszkańcy, liczna młodzież z pochodniami, władze samorządowe i poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, szkół, instytucji publicznych i organizacji społecznych z towarzyszeniem werblistów Miejskiej Orkiestry Moderato udali się pod Kopiec Powstańców 1863 r., gdzie miały miejsce dalsze uroczystości.

Wiceprezes wareckiego oddziału PTTK Jarosław Górski przypomniał zgromadzonym historię walk z okresu powstania na terenie ziemi wareckiej. Ks. dziekan Stanisław Dobkowski repliche orologi svizzeri odmówił modlitwę w intencji poległych powstańców, minutą ciszy uczczono ich pamięć. Uroczystości Bottega Veneta handbags Breguet Watchzakończyły się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod Kopcem Powstańców. Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio podziękowała organizatorom za przygotowanie obchodów, a mieszkańcom za udział w uroczystości.

Organizatorami uroczystości byli: burmistrz Warki, Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Warce, Światowy Związek Żołnierzy AK w Warce, PTTK Oddział im. Wiktora Krawczyka w Warce, PSP im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863 r. w Nowej Wsi oraz Dworek na Długiej. (mg)
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: