Dzisiaj jest wtorek, 21 wrze�nia 2021. Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Finał Projektu M.S.D.S. - „Młodzieżżaki – Myśli i Słowa”
Redakcja, 2 lutego 2011 (22:46), źródło: materiały prasowe
W ostatnią sobotę stycznia br. w grójeckim Klubie Studio odbył się uroczysty Finał autorskiego Projektu Młodzieżowej Szkoły Drugiej Szansy w Grójcu pt. „Młodzieżżaki – Myśli i Słowa”. Był to już trzeci Projekt realizowany przez Szkołę w ramach Programu „Działaj Lokalnie” realizowanego w naszym powiecie przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Głównym celem Projektu, który trwał od sierpnia 2010r. do stycznia 2011r., było stworzenie młodym ludziom możliwości rozwoju ich zdolności dziennikarskich oraz umożliwienie im profesjonalnego wydawania, jedynej takiej w naszym powiecie, bezpłatnej Młodzieżowej Gazety Grójeckiej „MŁODZIEŻŻAKI”, a także podnoszenie kwalifikacji młodzieżowej Redakcji, co w perspektywie może przyczynić się do rozwoju ich dalszej kariery w kierunku dziennikarstwa.

„W przyszłości chcemy dać młodym pasjonatom pióra i reportażu możliwość pracy dla MŁODZIEŻŻAKÓW, jako wolontariusze, by tym sposobem nabywali swe pierwsze doświadczenia związane z ich pasją dziennikarską” – mówi Dariusz Wojtasiak, koordynator Projektu.

Poza tym celem Projektu było także pokazanie czytelnikom „Młodzieżżaków” inicjatywy „Działaj Lokalnie”. Szkoła swym Projektem chciała uświadomić ludziom, iż każdy z nich, przy odrobinie chęci i zaangażowania ze swojej strony, może realizować swe zamierzenia, plany, marzenia.

„Chcieliśmy pokazać, jak można brać sprawy w swoje ręce, jak się organizować, chcieliśmy również pokazać przykłady działań oraz ludzi zaangażowanych w rozwój lokalnej społeczności, ludzi godnych naśladowania – społeczników” – Dariusz Wojtasiak.

W ramach Projektu „Młodzieżżaki – Myśli i Słowa” M.S.D.S. dokonała zakupu profesjonalnych programów komputerowych do obróbki zdjęć oraz łamania i przygotowania do druku „MŁODZIEŻŻAKÓW” (programy: Adobe InDesign i CorelDraw) tworzonej obecnie przez naszą młodzież dzięki pomocy zaprzyjaźnionej Redakcji grójeckiego dwutygodnika regionalnego „Okolica”. Następnie Szkoła zorganizowała warsztaty dziennikarskie dla młodzieżowej Redakcji Młodzieżżaków oraz dla wszystkich zainteresowanych spoza Redakcji. Warsztaty te były współprowadzone nieodpłatnie przez grafika komputerowego z firmy KUMATE STUDIO – p. Jakuba Jaworskiego. Zaś Redakcja wydała profesjonalnie wykonany numer bezpłatnej Młodzieżowej Gazety Grójeckiej „MŁODZIEŻŻAKI” w całości poświęcony instytucjom, stowarzyszeniom i wszelkim organizacjom, które realizowały swe Projekty w ramach Programu „Działaj Lokalnie VII 2010”.

W trakcie Finału Projektu, który odbył się 29 stycznia br. w grójeckim Klubie Studio, Młodzieżowa Szkoła Drugiej Szansy w Grójcu zaprezentowała swoje działania na przestrzeni ostatnich kilku lat. Przybyłym gościom przybliżono wszystkie dotychczasowe projekty Szkoły, które były zrealizowane dzięki Programowi „Działaj Lokalnie”.

Następnie Szkoła przybliżyła zebranym bieżący Projekt, który realizuje od wakacji zeszłego roku, tj. „Młodzieżżaki – Myśli i Słowa”.

Kulminacyjnym punktem Finału była multimedialna prezentacja profesjonalnie przygotowanego numeru Młodzieżowej Gazety Grójeckiej „MŁODZIEŻŻAKI”. Po części oficjalnej wszystkich gości zaproszono na poczęstunek, najpierw, dla ciała, by w części artystycznej poczęstować zebranych strawą dla ducha.

Tego wieczoru bowiem przed zgromadzoną publicznością swe występy dały dwa instrumentalne zespoły: „Maszyny i Motyle” z Warki oraz „Mindsedge” z Góry Kalwarii. Była to uczta zarówno dla uszu, jak i dla oczu. Oba zespoły w trakcie swoich koncertów, poza energetyczną muzą, zaprezentowały multimedialne pokazy filmowe. Obrazy pojawiające się na ekranach wspaniale komponowały się z muzyką, w magiczny sposób zastępując nieobecne słowo. Publiczność została przez kapele jakby zahipnotyzowana...

Młodzieżowa Szkoła Drugiej Szansy w Grójcu chciałaby serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację Projektu. Szczególne podziękowania Szkoła składa:
· p. Jolancie Sitarek, dyrektor P.S.P. Nr 1 w Grójcu za nieodpłatne udostępnianie Szkole sale, w których prowadzone są warsztaty M.S.D.S.;
· p. Kalinie Grzegrzółce, właścicielce KLUBU STUDIO, za nieodpłatne udostępnienie Szkole Klubu na Finał Projektu;
· p. Pawłowi Jackowskiemu i Firmie JCatering za serdeczną pomoc i artyzm w ubogacaniu od strony kulinarnej imprez kulturalnych realizowanych przez Szkołę;
· panom: Romanowi Świstakowi, Arturowi tag heuer replica italia Banasiewiczowi i całej Redakcji OKOLICY za pomoc przy przygotowywaniu do druku „Młodzieżżaków”;
· p. Jakubowi Jaworskiemu z firmy KUMATE STUDIO za nieodpłatny skład, łamanie i przygotowanie nowej oprawy graficznej „Młodzieżżaków”;
· p. Pawłowi Binkiewiczowi z zespołu Salt Hill za nieodpłatne wypożyczenie sprzętu muzycznego na Finał Projektu;
· p. Jarkowi Wielańczykowi z firmy PRO PLUS – za profesjonalne nagłośnienie, oświetlenie i obsługę techniczną podczas Finału Projektu;
· zespołom: „Maszyny i Motyle” z Warki i „Mindsedge” z Góry Kalwarii za przeżycia artystyczne, jakie nam zgotowali swymi występami podczas Finału Projektu;
· całej ekipie Stowarzyszenia W.A.R.K.A., a w szczególności p. Andrzejowi Zarębie – prezesowi Stowarzyszenie i p. Dorocie Lenarczyk – koordynatorce Programu „Działaj Lokalnie”, bez których nie zrealizowalibyśmy naszego Projektu „Młodzieżżaki – Myśli i Słowa”.

Audemars Piguet Replica Watches
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: