Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Robert Gliński zawita w sobotę do grójeckiego DKF-u
Redakcja, 2 lutego 2011 (23:01), źródło: materiały prasowe
Na sobotnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jasminum” działającego w Grójeckim Ośrodku Kultury zaprezentujemy film Roberta Glińskiego BENEK ze świetną rolą Marcina Tyrola, wcielającego się w postać tytułowego bohatera. I tym razem mamy ogromną przyjemność zapowiedzieć kolejne w tym roku spotkanie z filmowcem, będzie to oczywiście sam reżyser Robert Gliński!

„Benek” to z pozoru lekka komedia, jednak właśnie w tej przystępnej formie, reżyser porusza ważne problemy, które dotyczą zwłaszcza młodych ludzi, którzy muszą zmierzyć się z codziennością. Będzie więc o pokonywaniu strachu,replica watches nieśmiałości, utracie niewinności i inicjacji w dorosłe życie. Wszystko jednak z dużą dozą ciepła. Zapraszamy!

Benek ma 29 lat i postanawia zacząć życie od nowa. Bierze odprawę i odchodzi na zawsze z kopalni. Jednak kolejne próby zdobycia pracy od rzeźnika aż do męskiej prostytutki zawodzą. Kiedy wydaje się, że jest na samym dnie, niespodziewanie miłość powoduje, że znajduje w sobie siłę i upór, które odwracają koło fortuny. Ratuje nie tylko siebie, ale też kolegów górników i zdobywa upragnioną kobietę. Nasycona humorem, uniwersalna opowieść o nadziei.

Robert Gliński: „Nieudacznik Benek jest bezrobotny. Nie ma pieniędzy. Nie może zdobyć serca ukochanej. W finale filmu Benek odzyskuje godność, zdobywa pieniądze i ukochaną. Przyczyną bezrobocia Benka jest węgiel, a powodem jego odrodzenia jest też… węgiel. Benek przez kopalnię traci pracę i wpada w spiralę kłopotów. I przez kopalnię, tym razem prywatną, staje na nogi, osiąga sukces. Bohater mimo niepowodzeń nie poddaje się. Walczy o siebie. Przeciwstawia się rodzinnej tradycji, chce żyć na własny rachunek. Wierzy w siebie, mimo tego, że świat wokół nie daje mu szansy. Ballada o przewrotności górniczego losu kończy się szczęśliwie. Benek wygrywa. To nagroda za wytrwałość w dążeniu do celu, za wiarę we własne siły i przede wszystkim za poczucie humoru. Bo ono pozwoliło bohaterowi przetrwać gorzkie chwile.”

Marcin Tyrol: „Benek próbuje zrealizować swoje marzenie. To niby taka powszechna flmowa historyjka. Jest jednak coś szczególnego w tej opowieści. Dla Ślązaka zawsze był ważny drugi człowiek, jakaś troska o niego i nie muszę tego mówić jako Ślązak. Po prostu to jest tam widoczne nawet w wielu innych podobnych rodzinnych awanturach o kopalnie, o jakąś wspólną przynależność. Byliśmy z Robertem Glińskim świadkami w trakcie robienia dokumentacji sytuacji, kiedy małżonka przyszła po męża do knajpy. Zrobiła to w swoim stylu, piorąc go po łbie, ale to był gest miłości! Tam są charaktery. Benek odkrywa swój charakter i siłę poświęcając się dla Danki. W końcu nieoczekiwanie inni też czynią niebywałe odkrycia przy Benku i dzięki niemu. A w sumie nikt by się tego nie spodziewał po takim chłopaczku. ”

BENEK, komediodramat, występują: Marcin Tyrol (Benek Kacik), Mirosława Żak (Danka), Magdalena Popławska (Otylia, bratowa Benka), Zbigniew Stryj (Eryk Kacik, brat Benka), Andrzej Mastalerz ("Chrystusik"), Witold Wieliński ("Gruby"), Krystyna Ulewicz-Rutkowska (matka Benka i Eryka), Marcin Wlonka (Rysio, syn Otylii i Eryka), Damian Kolan (Alojz), Piotr Sochor (sztygar), Wiesław Kupczak (biznesmen), Andrzej Lipski (dyrektor kopalni), Izabela Malik (urzędniczka), Anna Guzik (wykładowczyni na kursie rzeźnictwa), i inni, reżyseria: Robert Gliński, scenariusz: Irena Morawska, Jerzy Morawski, zdjęcia: Jan Budzowski, montaż: Krzysztof Szpetmański, scenografia: Anna Wunderlich, czas trwania: 95 min., Polska, Austria 2007

05.02.2011 r. (sobota), godz. 17.00, kino GOK-u, wstęp: 8 zł!!!

Opracowała Weronika Cisłowska na podstawie materiałów dystrybutora
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (19)
UpotIjTSmw, 15.08.2011 03:37
cialis 66434 levitra 1858EDWoJfZQjb, 17.08.2011 08:46
car insurance quotes :-)) car insurance :PP

BBIZOgJBaP, 22.08.2011 08:41
car insurance quotes hshkf life insurance 2505

dSxvxDnM, 23.08.2011 02:44
order propecia online 2527 colchicine 8-))cwsCPrvBEVehYyebNL, 28.08.2011 04:40
prednisone 95822 nexium drag ckgcox

cvNMIcZY, 02.09.2011 01:39
valtrex 57988 colchicine 741646

VvVjThDhsSvxNVEJ, 04.09.2011 04:39
accutane purchase %DDD zovirax ryr
ugg boots, 16.09.2014 01:11
<UGG Boots Sale[url=http://www.deinding-bw.de/lib/]UGG Boots[/url]
ugg boots http://www.deinding-bw.de/lib/

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: