Dzisiaj jest poniedziaďż˝ek, 28 wrzeďż˝nia 2020. Imieniny: Marek, Wacław
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Budowa przydomowych oczyszczalni w Błędowie
Radosław Jeleniewicz, 15 grudnia 2008 (00:04), źródło: bledow.pl
Gmina Błędów sukcesywnie realizuje zadania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. W ubiegłym roku wybudowano 50 szt. przydomowych oczyszczalni. W 2008 roku Gmina przystąpiła do budowy kolejnych przydomowych oczyszczalni w ilości 28 szt. we wsi Huta Błędowska.

Źródłem finansowania inwestycji jest dotacja Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 50 tys. zł w ramach Komponentu E Samorządowego Instrumentu Wsparcia Mazowsza - Mazowiecki Instrument Wsparcia Budowy Sieci Wodociągowej i Kanalizacyjnej, pożyczka w wysokości 350 tys. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz budżet Gminy w tym również udział mieszkańców. Wykonawcą robót wyłonionym w przetargu jest Firma Krzysztof Bobrowski z Łodzi. Oczyszczanie ścieków odbywać się będzie za pomocą osadu czynnego. Większość oczyszczalni na naszym terenie pracuje w oparciu o filtr piaskowy i drenaż rozsączający. Osad czynny do niedawna znajdował zastosowanie tylko w zbiorowych oczyszczalniach. Budowane oczyszczalnie są wynikiem indywidualnego rozwiązania projektowego poprzedzonego badaniami geologicznymi gruntu i odpowiednim doborem technologii oczyszczania. Gmina w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego Działanie 4.1 złożyła wniosek o dofinansowanie kolejnych 280 przydomowych oczyszczalni na terenie Gminy Błędów. Inwestycja planowana jest do realizacji w roku 2009.
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: