Dzisiaj jest poniedziaďż˝ek, 28 wrzeďż˝nia 2020. Imieniny: Marek, Wacław
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Historię Polski warto znać...
Radosław Jeleniewicz, 15 grudnia 2008 (00:04), źródło: bledow.pl
O tym, że historię własnego narodu i państwa warto znać, przekonał się uczeń klasy III Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie - Sebastian Staszewski.

22 listopada 2008r odbył się II etap - rejonowy przedmiotowego konkursu historycznego. Corocznym jego organizatorem jest Kuratorium Oświaty. Wzięło w nim udział około 300 uczniów z regionu radomskiego.

Cel konkursu to pogłębianie zainteresowań przeszłością i zachodzącymi w niej procesami i przemianami, rozwijanie myślenia historycznego i krytycyzmu.

Temat przewodni to Przekształcenia terytorialne i ludnościowe w tysiącletniej historii państwa polskiego - przyczyny, charakter zmian terytorialnych oraz ludnościowych, ich polityczne skutki.
Warunkiem uczestnictwa w II etapie tego konkursu było uzyskanie 70% w zmaganiach szkolnych, które miały miejsce w październiku.

Warto wspomnieć, że Publiczne Gimnazjum w Błędowie reprezentowało razem 5 uczniów:
1. Sebastian Staszewski
2. Paweł Misierewicz
3. Dariusz Feller
4. Rajmund Bobrowski
5. Grzegorz Adamczyk

W II etapie konkursu, jego uczestnicy rozwiązywali test i opracowywali ćwiczenia w oparciu o mapy, a także dokonywali interpretacji źródła historycznego z zakresu historii Polski od czasów królów elekcyjnych do roku 1914.
Uczniowie Gimnazjum w Błędowie stwierdzili, że pytania miały różny stopień trudności, wymagały jednak dużej wiedzy historycznej.

Wyniki II etapu zostały opublikowane na stronie internetowej Kuratorium 1 grudnia 2008r.

Aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego uczestnicy musieli zdobyć 90% punktów.
Z całej licznej gromadki konkursowiczów najlepsze wyniki, a tym samym miejsce w III etapie - wojewódzkim uzyskało tylko 7 osób, a wśród nich uczeń Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków Sebastian Staszewski.

Ostatni etap odbędzie się 22 lutego 2008r w Warszawie.
Życzymy naszemu laureatowi powodzenia i osiągnięcia jak najwyższego wyniku.
Sylwia Woszczyk
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: